6 درسی که می توان از کودک آموخت!

6 درسی که می توان از کودک آموخت!

نی نی بان: شاید شما به کودکانتان الفبا یا رفتن به دستشویی را آموزش داده باشید اما کودک شما هم می‌تواند درس‌هایی را به شما بیاموزد.

 

1. تحرک داشته باشیم

 

کودکان آرام نمی‌شینند. کودکان به طور غریزی می‌دانند که احتیاج به فعالیت دارند. آنها حداقل 3 ساعت را در روز به فعالیت می‌پردازند.

 

6 درسی که می توان از کودک آموخت! - تصویر 1

 

2. یادگیری را رها نکنیم

 

تحقیقات نشان داده که کودکان پیش دبستانی زودتر از کودکان پیش دانشگاهی کار با ابزارها را می‌آموزند. چرا؟ شاید چون کودکان در این سن انعطاف پذیری بالاتری دارند و هنوز نظرات ثابتی درباره علت و معلو‌ل‌ها ندارند و کمتر با منطق درگیرند.

 

6 درسی که می توان از کودک آموخت! - تصویر 2

 

3. سوال بپرسیم

 

کودکان نسبت به چیزهای اطرافشان کنجکاوند. آنها این حقیقت را که آسمان آبی است و چمن سبز است، قبول نمی‌کنند. آنها می‌خواهند تمام اطلاعات را به دست آورند و با مغزشان تجزیه و تحلیل کنند. تحقیقی نشان می‌دهد که دختران 4 ساله کنجکاوترین کودکان هستند. آنها روزانه 390 سوال می‌پرسند، یعنی در هر 2 دقیقه، یک سوال.

 

6 درسی که می توان از کودک آموخت! - تصویر 3

 

4. اجازه ندهیم ناراحتی‌های کوچک جلوی راهمان را بگیرند

 

کودکان اجازه نمی‌دهند ناراحتی‌های جزیی، برنامه آنها را بهم بزنند. باران آنها را از بازی کردن منع نمی‌کند. آنها به جای فوتبال، گل بازی می‌کنند.

 

6 درسی که می توان از کودک آموخت! - تصویر 4

 

5. خوش بین باشیم

 

شاید بهتر است مانند کودکان نیمه پر لیوان را ببینیم. کودکان اعتقاد دارند اتفاق‌های خوب خواهند افتاد، بابانوئل وجود دارد و زیر درخت کریستمس، هدیه‌هایی است. بنابراین بهتر است ما نیز مانند آنها خوش بین و مشتاق باشیم تا استرس از ما دور شود و زندگی سالم‌تری داشته باشیم.

 

6 درسی که می توان از کودک آموخت! - تصویر 5

 

6. به جهان اطرافمان توجه کنیم

 

ما بزرگ‌ترها همیشه کارهایمان را با عجله انجام می‌دهیم، روی مورچه‌ها و گل قدم می‌گذاریم و با شتاب از کنارشان می‌گذریم اما کودکان می‌ایستند تا گل�� را بو کنند. آنها عجایب جهان ما را می‌بینند و دوست دارند درباره آنها بیشتر بدانند. کودکان راه خوبی هستند تا ما گاهی بایستیم و کمی به جهان اطرافمان توجه کنیم.

 

6 درسی که می توان از کودک آموخت! - تصویر 6

تحرک
والدین
کودک
درس
سوال
خوش بین
یادگیری
کنجکاو
ناراحتی
فعالیت
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه