- پیمان خازنی - با - همهمه ی کاشی ها - تکنوازی می کند

سرویس هنربه نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

«پیمان خازنی» از انتشار آلبوم تکنوازی خود با نام «همهمه ی کاشی ها» خبر داد.

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، این آهنگساز در خصوص چگونگی ساخت و تولید این اثر گفت: «سال ها بود که به ساخت یک اثر دیگر-پس از شوخی- در ژانر تکنوازی فکر می کردم اما ایده ای که مرا سر ذوق اورد و فراتر از جریان های معمول باشد، پیدا نمی کردم. تا اینکه ذهنم متوجه سنت خنیاگری و نقالی در موسیقی و ادبیات شد.حالا حدود یک سال است که روی موضوع تمرکز کرده ام و مدام در حال تدقیق و مطالعه ام.»

خازنی در ادامه افزود: «اکنون هم حدود یک ماه است که مشغول ضبط آلبوم تکنوازی ام با عنوان همهمه ی کاشی ها هستم. قطعات این اثر بر اساس تعدادی از اشعار روایی معاصر از شاعرانی چون اخوان ثالث،سهراب سپهری،سیاوش کسرایی،شفیعی کدکنی و…. است.من به عنوان یک موزیسین معاصر وظیفه دارم سراغ ادبیات زمان خودم بروم و آن را با یک سنت پیوند بزنم.چرا که مخاطب ایرانی متناسب با جهان امروز در حال تغییر است و نمی خواهم این مخاطب باهوش را از دست بدهم. از این رو با انتخاب اشعاری که اغلب ویژگی روایتی دارند،تکنوازی خودم را به سمت یک روایت و درام موسیقایی برده ام.»

وی در پایان از مراحل تولید این اثر گفت : «ضبط این آلبوم روزهای پایانی خود را سپری می کند و به زودی با اخذ مجوزهای لازم توسط یکی از ناشران معتبر در بازار موسیقی پخش خواهد شد.»

پیمان خازنی پیش از این آثاری چون پریچهره، به یاد من باش و فروغ (کجاست خانه باد) را روانه بازار کرده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه