- نگین شرق - از شبکه افق پخش می‌شود

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

«نگین شرق» از شبکه افق پخش می‌شود

«نگین شرق» از شبکه افق پخش می‌شود

مجموعه مستند «نگین شرق» این هفته به معرفی چابهار و جذابیت‌های مختلف اجتماعی، گردشگری و اقتصادی آن می‌پردازد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس ، مجموعه «نگین شرق» عنوان برنامه ای مستند است از شبکه افق سیما و درصدد آن است که دیدگاه ها در مورد استان سیستان و بلوچستان را تغییر دهد چه اینکه بیشتر مردم ایران این خطه از سرزمینمان را به حضور گروه های قاچاق مواد مخدر و درگیری های مداوم می شناسند غافل از اینکه طی سال های اخیر، پیشرفت های چشمگیری در این استان روی داده و با گسترش مراکز دانشگاهی، گردشگری و تجاری، زندگی رونق دو چندانی یافته است.

چابهار که جنوب شرقی ترین نقطه ایران محسوب می شود یکی از مهمترین بنادر در ساحل دریای عمان به شمار می رود و یکی از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان ایران و تنها بندر اقیانوسی ماست؛ لنگرگاه چابهار قابلیت پهلوگیری کشتی ‌های اقیانوس‌ پیما را دارد و از مناطق آزاد بازرگانی ایران محسوب می شود.

به دلیل موقعیت راهبردی چابهار که در حقیقت آسان ترین و نزدیک ترین راه دسترسی آسیای میانه همچون افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان به آبهای آزاد محسوب می شود، این بندر از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و بر همین اساس، سرمایه گذاری و سازندگی در این شهر بسیار فراوان است.

توسعه اسکله و افزایش گنجایش بارگیری کشتی‌ های اقیانوس‌پیما و همچنین احداث خط آهن به سمت آسیای میانه در کنار ساخت فرودگاه بین المللی موجب شده است چابهار به یکی از مهمترین چهارراه‌ های کریدور شمال- جنوب بازرگانی جهان تبدیل شود.

در این قسمت از مجموعه «نگین شرق» معرفی جامعی از بخش های مختلف تجاری، اقتصادی، بازرگانی، طبیعی، اجتماعی و انسانی چابهار صورت می گیرد.

مهدی فارسی کارگردانی این مجموعه را عهده دار می باشد؛ این قسمت از نگین شرق برای پخش از شبکه افق سیما در روز چهارشنبه یکم بهمن ساعت 19.30 و تکرار آن برای روز بعد ساعت 15:30 در نظر گرفته شده است.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه