- مینیاتورهای داستانهای شاهنامه‌ فردوسی - در رومانی منتشر شد

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

«مینیاتورهای داستانهای شاهنامه‌ فردوسی» در رومانی منتشر شد

 «مینیاتورهای داستانهای شاهنامه‌ فردوسی» در رومانی منتشر شد

کتاب «مینیاتورهای داستان‌های شاهنامه‌ی فردوسی»، شامل مینیاتورهای نفیس‌ترین نسخه‌ دست‌نویس شاهنامه‌ فردوسی، متعلق به قرن ۱۸ میلادی، در رومانی چاپ و منتشر شد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل ازتسنیم، مینیاتورهای نفیس‌ترین نسخه‌ دست‌نویس شاهنامه‌ فردوسی در رومانی متعلق به قرن 18 میلادی که در کتابخانه‌ آکادمی علوم رومانی نگهداری می‌شود، با توضیحاتی به زبان رومانیایی، در این کشور چاپ و منتشر شد.

این اقدام مهم،به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بخارست و با مشارکت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همکاری آکادمی علوم رومانی صورت گرفت.

این اثر ارزشمند طی مراسمی با حضور مقامات آکادمی علوم رومانی، مقامات وزارت خارجه‌ رومانی، جمعی از مدیران ارشد سازمان‌ها و نهادهای دولتی، دانشگاهیان، فرهنگیان، اندیشمندان، سفرا و دیپلمات‌های مقیم در بخارست رونمایی شد.

در کتابخانه‌ آکادمی علوم رومانی، مجموعه‌ی نفیسی از آثار مشاهیر ایرانی، شامل تذهیب و مینیاتور، نسخه‌های دست‌نویس قدیمی، نقشه‌های کهن مربوط به 500 سال قبل، کتب خطی و مجموعه‌ ارزشمندی از کتب دست‌نویس قرون 15 تا 19 میلادی که به زبان فارسی نگاشته شده‌اند، نگهداری می‌شوند.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه