- لحظه‌های اجابت - ویژه برنامه افطار رادیو اقتصاد شد

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

«لحظه‌های اجابت» ویژه برنامه افطار رادیو اقتصاد شد

 «لحظه‌های اجابت» ویژه برنامه افطار رادیو اقتصاد شد

مدیر رادیو اقتصاد در تشریح برنامه‌های ماه رمضان این شبکه گفت: نامه «لحظه های اجابت» ویژه افطار است که به موضوعاتی همچون : روزی حلال، کم فروشی، پخش مناجات، پخش دعای ماه مبارک رمضان، قرض الحسنه و قناعت می‌پردازد .

به گزارش راسخون ، سیدعباس موسوی‌تبار مدیر رادیو اقتصاد در گفتگو با تسنیم، در خصوص رویکرد این شبکه در خصوص شعار سال گفت: یکی از اهداف و وظایف رادیو اقتصاد پرداختن به عناوین نامگذاری شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب است و از آنجا که چند سال گذشته این عناوین سبقه اقتصادی داشته رادیو اقتصاد به صورت مستقیم و غیر مستقیم به این موضوع پرداخته و شعار سال را به عنوان یکی از محور های اساسی برنامه سازی قرار می دهد.

موسوی تبار از تغییرات کنداکتوری این شبکه در فصل تابستان خبر داد و افزود: معمولا رسانه‌ها به خصوص در حوزه تخصصی طی نظرسنجی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، به تبیین برنامه های خود می‌پردازند. رادیو اقتصاد در پی جلسات شورای راهبردی طرح و برنامه و نظر سنجی های بعمل آمده بر آن شد تا برنامه‌های متنوعی را جایگزین برنامه‌های قبلی کند.

وی تصریح کرد : من احساس می‌کنم جذابیت کنداکتور تابستان 93 در پنج سال اخیر بی سابقه بوده است.

موسوی تبار در خصوص برنامه های جدید کنداکتور گفت: برنامه «تجارت الکترونیک» یکی از برنامه‌های تابستان است که روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت 10 به روی آنتن می‌رود که با هدف بررسی تهدیدها، فرصت‌ها و چالشهای کسب و کار در حوزه تجارت الکترونیک است و شغل‌های جدید را معرفی می نماید. برنامه ی بعدی که با حجم بالایی پیش بینی شده است «تجارت بین الملل» است که روز های دوشنبه ساعت 10 صبح پخش می‌شود و این برنامه به بررسی راه های دستیابی به بازار داخلی و جهانی می‌پردازد و در خصوص افزایش صادرات غیر نفتی راهکار های مناسبی را ارائه می دهد .

وی ادامه داد : برنامه ی بعدی «حسابرسان» است که روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10:30 به روی آنتن می‌رود. این برنامه به منظور افزایش مهارت و دانش مخاطبان در حوزه حسابرسی تبیین شده است.

مدیر رادیو اقتصاد گفت: برنامه «افق صادرات ایران و افغانستان» از دیگر برنامه‌های جدید این شبکه است که روزهای شنبه ساعت 10 به مدت 45 دقیقه پخش می‌شود و در این برنامه ظرفیت‌های تجاری دو کشور مطرح می‌شود. بحث «انگلیسی در تجارت» از دیگر برنامه‌های این شبکه است که پیش بینی می‌شود از برنامه های موفق شبکه باشد. این برنامه روزهای زوج ساعت 16:45 دقیقه با هدف آموزش زبان دوم تجاری تهیه گردیده است.

وی افزود: برنامه «منطقه آزاد» از دیگر برنامه های این فصل است که پنج شنبه ها ساعت 18 به مدت 60 دقیقه پخش می شود و در این برنامه ظرفیت ها و توانمندی های مناطق آزاد کشور به منظور توسعه صادرات غیر نفتی مطرح می‌شود. برنامه «صنعت بسته بندی» روزهای شنبه ساعت 18:05 به مدت 55 دقیقه پخش می‌شود و در این برنامه چالش‌ها، موانع، نوآوری و سیر تحول این صنعت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت : از دیگر برنامه های شبکه «جاده ابریشم» است که روز های شنبه و دوشنبه از ساعت 20:30 به مدت 30 دقیقه پخش می شود. در این برنامه به بررسی سبقه تجاری ایران به عنوان یکی از معابر تجاری جهان می پردازد .

موسوی تبار از رویکرد شبکه اقتصاد به سوی کارشناس محوری در سال 1393 خبر داد و افزود: علیرغم این که گویندگان ما از تخصص و توانمندی های لازم در حوزه اقتصاد برخوردار هستند، بنا به سیاست‌های اتخاذ شده تصمیم بر این شد تا از حضور کارشناس مجریان خبره در برنامه‌ها بهره بگیرم تا ضمن پیشبرد مباحث کارشناسی با میهمانان، زمینه رضایت مخاطبان رادیو اقتصاد نیز فراهم گردد.

مدیر رادیو اقتصاد به توسعه فرستنده‌های رادیو اقتصاد اشاره کرد و گفت : یکی از وظایف مهم ما در اختیار گذاشتن برنامه های این شبکه در اقصی نقاط کشور می‌باشد. رادیو اقتصاد تا چند هفته پیش 24 فرستنده در سطح کشور داشت و طی هفته‌های گذشته 13 فرستنده به فرستنده های ما اضافه گردید.

وی افزود: خبر خوشی که من به علاقمندان رادیو اقتصاد می‌دهم این است تا 3 ماه آینده 15 فرستنده دیگر در کشور فعال خواهیم کرد.

مدیر رادیو اقتصاد از برنامه های پربار و جذاب رادیو اقتصاد در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت : برنامه «لحظه های اجابت» ویژه افطار است. این برنامه ترکیبی و زنده است که هر روزبه مدت 60 دقیقه به موضوعاتی همچون : روزی حلال، کم فروشی، پخش مناجات، پخش دعای ماه مبارک رمضان، قرض الحسنه، قناعت و.... می‌پردازد .

وی افزود: برنامه های «قدر بندگی» هم عنوان ویژه برنامه شبهای قدر است که به مدت 120 دقیقه پخش می‌شود. در این برنامه نیز مناجات، پخش دعای جوشن کبیر و ارتباط با مراکز مذهبی خواهیم داشت .

وی ادامه داد : برنامه «بر بال قدسیان» ویژه برنامه سحرگاهی است که دعای سحر ماه مبارک رمضان، ‌بحث های کارشناسی و قرائت یک جزء از قرآن کریم پخش می شود و امیدواریم همچون سالهای گذشته مورد توجه مخاطبین قرار گیرد. برنامه بعدی ویژه برنامه «مولود رمضان» است که به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) پخش می شود . برنامه «پاداش بندگی» نیز از ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان است که در عید فطر به مدت 120 دقیقه به روی آنتن می‌رود.

وی افزود: در برنامه های خیران اقتصادی، تراز معرفت و اقتصاد، روزی پاک و در آیینه وحی نیز ما به مباحث ویژه این ماه خواهیم پرداخت.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه