- علی تن - با آثار ابداعی نقاشی خط در ساربان حضور می‌یابد

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

«علی تن» با آثار ابداعی نقاشی خط در ساربان حضور می‌یابد

«علی تن» با آثار ابداعی نقاشی خط در ساربان حضور می‌یابد

گالری ساربان از 21 شهریور ماه به مدت 10 روز میزبان نمایشگاهی از جدیدترین آثار «علی تن» خواهد بود.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس ، گالری ساربان با به نمایش گذاشتن 35 اثر نقاشی خط از «علی تن» از تاریخ 21 شهریور ماه طی ساعات 16 تا 20 به مدت 10 روز (به جز روز سه شنبه) آماده پذیرایی از علاقمندان است.آثار این هنرمند در حداقل اندازه 30 در 40 و حداکثر آنها100 در 100 سانتی‌متر است که با ترکیب مواد خلق شده است و این بیست و هفتمین نمایشگاه انفرادی «تن» محسوب می‌شود.

«علی تن» متولد 1350 کازرون است؛ وی لیسانس نقاشی را در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به پایان رساند و سپس فوق لیسانس نقاشی را از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرد، همچنین دانش آموخته انجمن خوشنویسان ایران است. داوری در جشنواره‌ها و مسابقه‌های مختلف ملی و بین‌المللی در ایران، شرکت در 150نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی نیز از جمله فعالیت‌های هنری وی محسوب می‌شود.

علی تن معاونت مرکز هنرهای تجسمی، مسئولیت امور نگارخانه‌های تهران، مشاورهنری مدیر کل بازرسی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، رییس فرهنگسرای خاوران، تدریس در دانشگاه‌های صنایع دستی، علامه طباطبایی و انجمن خوشنویسان ایران و ریاست اداره ارشاد تهران را در کارنامه فعالیت‌های هنری و اجرایی خود دارد.

وی در مورد سوژه کارهایش گفت: در این نمایشگاه 35 اثر از جدیدترین آثارم که اجرای بخشی از آنها مربوط به اواخر سال 92 و مابقی مربوط به امسال است به نمایش درخواهد آمد که در این آثار بیشترین توجهم به آیات قرآنی به خصوص آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» است.

تن افزود: بیشتر کارها به خصوص آثاری که با ماژیک و قلم نگاشته‌ام خطی ابداعی است که بر روی بسم‌الله کار شده و آثار را در زمانی کم و با دقت زیاد بر روی خطوط و جهت حرکت حروف به نگارش درمی‌آورم.

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این آثار به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی(مهناز)، کوچه مهماندوست، شماره 8 مراجعه یا با شماره تلفن 88504226 تماس بگیرند.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه