- شیپور - ایوب آقاخانی در برج میلاد نواخته شد

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

«شیپور» ایوب آقاخانی در برج میلاد نواخته شد

«شیپور» ایوب آقاخانی در برج میلاد نواخته شد

نمایش «شیپور» به کارگردانی ایوب آقاخانی و بازی برزو ارجمند این شب ها در مراسم خیمه ها و نجواهای برج میلاد در حال اجرا است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس ، ایوب آقاخانی کارگردان نمایش “شیپور”درباره این نمایش گفت: “شیپور”،یک نمایش منودرام و یک بازیگر است که برزو ارجمند به مدت 35 دقیقه در این نمایش به هنرنمایی می پردازد.

وی افزود: نمایش “شیپور” که تا 29 آذرماه در برنامه سوگ چامه ها برج میلاد اجرا خواهد شد، حماسه عاشورا را با یکی از پدیده های معاصر اجتماعی یعنی (فوتبال) پیوند می زند.
به گفته آقاخانی، قصه این نمایش در سال های قبل از انقلاب اتفاق افتاده و در واقع نوعی تئاتر خیابانی است. اجرای نمایش،داخل خیمه در واقع یک نوع تئاتر خیابانی است و وظیفه من به عنوان کارگردان این است که نمایشی را برای اجرا در خیمه انتخاب کنم که در چنین شرایطی آسیب نبیند و فکر می کنم “شیپور” قابلیت های اجرا در خیمه را داشته باشد.
این کارگردان تئاتر در ادامه درباره انتخاب برزو ارجمند برای نقش آفرینی در این نمایش گفت: علت انتخاب برزو ارجمند برای این نمایش این بود که برزو هم یک فوتبالی دو آتیشه است و هم یک آدم معتقد به آیین های عاشورایی. من فکر می کنم تا زمانی که یک هنرمند اعتقاد قلبی به یک مسئله نداشته باشد، بازی او بر دل مردم نخواهد نشست و برزو به دلیل اعتقاد راسخ به واقعه عاشورا از عهده این نقش به خوبی برآمده است.
وی توضیحات خود را اینگونه تکمیل کرد: همچنین برزو ارجمند همکلاسی دوران دانشگاه من است و من خوب می دانم که او تئاتر خیابانی را داشته و هنگام بازی در خیمه تمرکز خود را از دست نمی دهد.
کارگردان نمایش شیپور درباره اجرای برنامه سوگ چامه ها در برج میلاد تهران گفت: برج میلاد،نماد تهران است و چنانچه با برگزاری چنین برنامه هایی امکان تردد مردم در آن بیشتر شود می تواند به یکی از اصلی ترین و مرکزی ترین مکان ها جهت تبادلات فرهنگی تبدیل شود و به آشتی مردم با آیین های کهن و سنت ها و نمایش های فرهنگی و تئاتر کمک کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه