- رستم و سهراب - پس از مدت‌ها انتظار اکران می‌شود

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

«رستم و سهراب» پس از مدت‌ها انتظار اکران می‌شود

«رستم و سهراب» پس از مدت‌ها انتظار اکران می‌شود

انیمیشن سینمایی «رستم و سهراب» به کارگردانی کیانوش دالوند و تهیه کنندگی داریوش دالوند از چهارشنبه 17 دی به صورت آزاد اکران می‌شود.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس ، «رستم و سهراب» از چهارشنبه 17 دی به صورت آزاد اکران می‌شود.این انیمیشن به کارگردانی کیانوش دالوند و تهیه کنندگی داریوش دالوند و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، داستان رستم و سهراب اساطیر شاهنامه است. این انیمیشن دو سال است که آماده اکران است، اما هر بار به دلیلی موفق به اکران نشد.

انیمیشن سینمایی «رستم و سهراب» تا امروز در جشنواره‌ها و بازارهای معتبری از جمله بازار فیلم جشنواره فیلم کن، هفته فیلم‌های ایرانی ایتالیا(رم) ، لهستان ، انگلیس ، آلمان شرکت کرده است.

همچنین در روسیه(مسکو ) به مدت سه هفته در 50 سینما اکران شد .رستم و سهراب مورد تایید شرکت‌های انیمیشن سازی بزرگ واقع شده است و روزنامه وریته و انیمیشن مگزین تبحر ایرانیان را در ساخت و پرداخت این انیمیشن ستودند.

لوازم التحریر «رستم و سهراب» همزمان با شروع مدارس در تهران و شهرستان‌ها توزیع شد و مورد استقبال عمومی قرار گرفت.همچنین عروسک های رستم ، سهراب و تهمینه نیزبه تازگی وارد بازار شده اند .

برادران دالوند امید دارند تا در روزهایی که کودکانمان به سمت انیمیشن های خارجی گرایش کرده اند و علاقه شان به بن تن ها و بت ها بیشتر می شود، با اکران رستم و سهراب بتوانند کودکان ایرانی را با اسطوره های میهنشان نزدیکتر و آشناتر کنند.

پخش رستم و سهراب با «بامداد فیلم» است.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه