۸۹۸ اثر هنری و ادبی از ۱۴ کشور برای دفاع از پیامبر(ص)

۸۹۸ اثر هنری و ادبی از ۱۴ کشور برای دفاع از پیامبر(ص)

۸۹۸ اثر هنری و ادبی از ۱۴ کشور برای دفاع از پیامبر(ص)

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: حضرت علی علیه السلام می‌گوید که اگر هجمه دشمن دین شما را هدف گرفت باید که جان و بدن خود را فدا کنید و این نشان از اهمیت حفظ دین است.

تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مراسم اختتامیه جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص)، ضمن تبریک مبعث پیامبر اکرم(ص)‌گفت: امیدوارم که همراه یکدیگر بتوانیم به اهداف مشترک خود برسیم. خدا با خلقت و بعثت پیامبر به ما منت نهاده است در صورتی که خدا برای نعمت‌های خود به مردم منت نمی‌نهد. پیامبر اعظم به عنوان الگوی مجسم تجلی خدای متعال در زمین است.

وی افزود: این جشنواره با همکاری و تلاش برخی از مسلمانان سراسر جهان شکل گرفته است و برای پاسخگویی به یاوه‌ها، استهزاء‌ها، تمسخر و تهمت‌های دشمن برنامه‌ریزی شده است. در این دوران نیز مانند گذشته برخی وجود دارند که قصد دارند که پیامبر را به سخره بگیرند و به ایشان اهانت کنند و این حرکت برای مقابله با این اقدامات شکل گرفته است. وظیفه ما دفاع از دین و پیامبر است و ما باید به مسئولیت دینی خود عمل کنیم چرا که در این سالها حرکت‌های شیطانی با پشتیبانی صهیونیست و آمریکا علیه اسلام و مقدسات ما سرعت گرفته است اما آنگونه که باید نسبت به این حرکات اقدام لازم صورت نگرفت.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت تاکید کرد: حضرت علی علیه السلام می‌گوید که اگر هجمه دشمن دین شما را هدف گرفت باید که جان و بدن خود را فدا کنید و این نشان از اهمیت حفظ دین است. ما با وجود این اقدامات در برابر پیامبر خدا شرمنده‌ایم چرا که در برابر این اقدامات بسیار ساده عمل کرده‌ایم. این حرکت شیطانی و مرموز و توطئه دشمنان اسلام یک حرکت عمومی می‌طلبد و این هجمه‌ها نشان دهنده توطئه استکباری است و ما باید مقابل آن بایستیم.

وی در توصیه‌ای به مسئولان فرهنگی کشور گفت: بیایید از این محتوای آماده شده از این جشنواره تولیدات زیادی را انجام دهیم تا اینکه دنیا بفهمد که پیشوایان معصوم ما طرفدار عزت و مخالف ظلم و ستم هستند. طرفدار فقر زدایی و نجات انسان‌ها هستند. خواهان علم و پیشرفت بشر هستند. عده‌ای از برخی کشورهای اسلامی از روی جهل و نادانی به این گرداب افتاده‌اند و خیال می‌کنند دین اسلام خشونت گراست ولی این تهمت و افترایی ناشایست است و باید از دامن اسلام بزداییم و تلاش کنیم که این آثار را به زبان‌های مختلف و گویش‌های مختلف تولید کنیم.

در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام حسینی عارف دبیر جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در سخنانی گفت: تمسخر و اهانت به پیامبر اعظم در این چند سال گذشته شکل هنری به خود گرفته است و تاکنون هیچ جشنواره‌ای به این شکل و بزرگی برگزار نشده است.

وی ابراز داشت: برگزاری جشنواره پیامبر اعظم(ص) با این هدف برگزار شده تا هنرمندان و فرهیختگان را عملاً به این میدان مهم بکشاند زیرا عقیده داریم مؤثرترین، عملی‌ترین، سریع‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه برای این کار، برگزاری یک جشنواره است.

وی با بیان اینکه نتیجه جشنواره برای همگان به ویژه اصحاب هنر و سینما، شگفت‌انگیز بوده است، تصریح کرد: 358 عنوان فیلمنامه، 254 حلقه فیلم داستانی، 178 حلقه مستند کوتاه، 70 حلقه انیمیشن و 38 عنوان کتاب به زبان انگلیسی و در مجموع 898 اثر از 14 کشور در دفاع از پیامبر(ص) حتی از نویسندگان غیر مسلمان به دبیرخانه ارسال شد. اگر همه این آثار را قابل عرضه ندانیم باز هم با در نظر گرفتن یک چهارم آثار، 1386 دقیقه و 57 ثانیه محتوای تصویری مناسب در اختیار داریم.

وی با تأکید بر اینکه جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری اهل بیت(ع) تفاوت بزرگی با جشنواره‌های دیگر دارد، عنوان کرد: معمولاً جشنواره‌ها در روز اختتامیه به پایان می‌رسند چون به اهداف جشنواره‌ای خود دست یافته‌اند ولی کار ما تازه از امروز آغاز می‌شود و تلاش خواهیم کرد که این آثار در تلویزیون‌های داخلی و خارجی و در شبکه‌های اجتماعی دیده شوند و کتاب‌های برگزیده در جهان خوانده شوند.

/117/

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه