یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال آغاز شد

یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال آغاز شد

یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال آغاز شد

یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال، عصر دیروز با حضور دانشجویان مسئولین دانشگاه هنر در ایوان شمس برگزار شد.

تسنیم امسال،دانشجویان علاقه‌مند به هنر و سینما استقبال خوبی از این جشنواره کردند، 500فیلم و در کل 1200 اثر که شامل فیلم، عکس و پوستر می‌شود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند و دیروز نیز در افتتاحیه این همایش فیلم کوتاه دانشجویی سنگ تمام گذاشتند.

برگزار کنندگان این همایش، آموزش هر چه بیشتر هنرجویان سینما در فضای علمی را مهم‌ترین هدفشان معرفی می‌کنند. قرار بر این بود که مراسم ساعت 5 شروع شود اما در سالن همایش با تاخیر باز می‌شود، سالن کم‌کم پر می‌شود.

علیرضا قاسمی دبیر جشنواره و اولین سخنران مراسم افتتاحیه، اظهار امیدواری کرد که توجه به مقوله فرهنگ جدی‌تر و منسجم تر شود و گفت: امروز سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر است، حماسه‌ای که با جان‌فشانی پدرانمان شکل گرفت؛ شایسته است جوانان دیروز با حمایت جوانان امروز روند ایجاد یک حماسه فرهنگی را فراهم کنند. چیز زیادی تغییر نکرده است؛ دوربین به جای توپ و مسلسل.

مسعود سفلایی مدیر گروه سینمایی دانشگاه هنر در ابتدای گفت‌و‌گویش با دانشجویان گفت: فیلم‌هایی که در این جشنواره می‌بینید جای دیگری نمی‌بینید و این فیلم‌ها قرار نیست فیلم‌های عجیب و قریبی باشند قرار است فیلم‌های باشند که نشان‌دهنده نوع تفکر این دانشجویان باشند که پشتش یک استعداد درخشان است شاید برخی از این فیلم‌ها، فیلم‌های شاخصی نباشند اما تمام تلاش این جشنواره بر آن بوده است که این جشنواره، جشنواره‌ای باشد برای شناخت استعدادهایی که قرار است چند سال دیگر شکوفا شود، یکی از این استعدادهایی که در این بین شکوفا شد آناهیتا قزوینی‌زاده بود که فیلمش ،جایزه بخش «سینه فونداسیون»جشنواره کن را به خود اختصاص داد.

سفلایی یادی از سالروز آزادسازی خرمشهر کرد و افزود: سوم خرداد برای ما سینمایی‌ها 2 تا چیز مختلف دارد؛ یکی آن حس و حال دفاع و مقاوتی که اتفاق افتاده و حس و حالی که در آثار سینمایی مربوط به سوم خرداد وجود دارد که متاسفانه خیلی نبوده‌اند.

دوربین بدستان همچنان عکاسی می‌کنند، مجری برنامه بودجه را 12 میلیون اعلام کرد و گفت: دانشجویان با پول جیبی‌شان این همایش را برگزار کردند، او از حسن روحانی رئیس جمهوری از این که از جشنواره‌شان حمایت کرده‌است، تشکر کرد.

قرار است از 4 تا 9 خرداد کارگاه‌های آموزشی: فیلمبرداری(فرخ مجیدی)، کارگردانی(فرزاد مؤتمن)، انیمیشن(امیر مهران)، تدوین(هایده صفی یاری)، گذر از سینمای دانشجویی به سینمای حرفه‌ای(امیر شهاب رضویان)، مستند(مهرداد اسکویی)، تئوری سینما(صلح نجفی) و صدا(حسن شبانکاره) برگزار شود. برای اطلاع از زمان این کارگاه‌ها و ثبت‌نام به سایت (www.nahalfilmfestival.com) مراجعه کنید.

/117/

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه