گلایه های خواننده ای که دیگر نمی تواند بخواند

سرویس هنربه نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

غلامشاه قنبری

غلامشاه قنبری

خواننده و حماسه سرای موسیقی نواحی منطقه خوزستان از کم توجهی مدیران اداره ارشاد خوزستان و موسسه پیشکسوتان هنر به هنرمندان شهرستانی انتقاد کرد.

غلامشاه قنبری خواننده و حماسه سرای موسیقی نواحی منطقه خوزستان گفت: همچنان بعد از سه سال از سانحه تصادف با بی مهری مسئولان اداره ارشاد خوزستان مواجه شده ام و دوستان در این نهاد گویی دیگر ما را نمی بینند که بخواهند به مشکلات من رسیدگی کنند. گرچه به هیچ عنوان دوست ندارم درباره مشکلات مالی‌ام از تریبونی که شما به من دادید سوءاستفاده کنم اما این موضوع را می گویم چون بی نهایت از این آقایان دل آزرده هستم. وقتی به آنها کتبی و شفاهی اعلام می کنم نیازمند دو میلیون تومان پول هستم با شعف و شادمانی تماس می گیرند و می گویند شماره حساب بده اما به محض اینکه کار به اجرا می رسد همه چیز را فراموش می کنند.

وی ادامه داد: دوستان مدیر به قدری کم لطف شده اند که حتی برای بیمه من هم کاری نمی کنند و تمامی اقداماتی که من به همراه دوستم پیمان بزرگ نیا در این رابطه با وزارت ارشاد انجام دادیم تا به امروز به نتیجه نرسیده است. این فضا به قدری من را دل آزرده کرده که حس می کنم ای کاش هنرمند نبودم. به هر ترتیب دیگر حوصله سر و کله زدن با مدیران ارشاد را ندارم و خودم را سپردم به دست خدا که می دانم پروردگار متعال است و به طور حتم مشکل من را حل می کند. گویا دوستان در مصاحبه ها فقط علاقه خود را به هنرمندان رنجور و مهجور موسیقی نواحی اعلام می کنند اما پای اجرای وعده که به میان می آید همه چیز به طور کلی فراموش می شود.

این خواننده که سه سال پیش در یک سانحه تصادف رانندگی در مسیر شوشتر به اهواز از ناحیه سر و فک دچار صدمات زیادی شده است، گفت: متاسفانه به دلیل شرایط بسیاری بدی که بعد از عمل جراحی فک برای من به وجود آمده و لب پایینم به دلیل عوارض ناشی از عمل بی حس شده دیگر نمی توانم بخوانم و این موضوع برای من که همواره در حال خواندن بودم بی نهایت آزاردهنده است. اما چندی است تصمیم دارم با حمایت دوستم پیمان بزرگ نیا برخی از آهنگ های بختیاری را بخوانم که بعد از بازگشت او از خارج از کشور این کار را انجام خواهم داد.

قنبری در پایان گفت: من بارها اعلام کردم که از موسیقی جدا نمی شوم. هیچوقت هم شخصیت خودم را بیش از این جلوی مدیران کوچک نمی کنم. اگر آنها بدانند غلامشاه قنبری و افرادی مانند او چه کسانی هستند به طور حتم وضعیت موسیقی نواحی هم در این حال و هوای مهجور و موزه ای قرار نمی گیرد و بسیاری از هنرمندان در بهترین تالارهای اجرای موسیقی در اروپا و کشورهای دیگر مشغول برگزاری کنسرت و معرفی فرهنگ و هنر این سرزمین می شوند.

غلامشاه قنبری از جمله هنرمندانی است که فعالیت هنری خود را از سال های آغازین دهه ۴۰ شروع کرد و در دوران ستم شاهی بود که با ارائه یک اجرای جدید و حماسی از نغمه فولکلور «شیرعلیمردون» نقش مهمی در مبارزات فرهنگی علیه طاغوت ایفا کرد. از این هنرمند در هفتمین جشنواره موسیقی نواحی کشور که در اردیبهشت ۹۰ در تهران برگزار شد، توسط معاونت هنری وزارت ارشاد تجلیل شد.

وی اوایل آبان ماه سال ۹۰ با اتومبیل شخصی خود از شوشتر به سوی اهواز در حرکت بود که در حوالی پل بند قیر دچار سانحه شد. وی در این سانحه در اثر واژگونی اتومبیل، از ناحیه فک، زبان، چانه و گردن دچار جراحت شدید شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه