گرانترین خودروهای سال ۲۰۱۴. دنیای اتومبیل‌های سوپر اسپرت و دنبال کردن اخبار مربوط به آن‌ها همیشه برای علاقه‌مندان به این شاهکارهای صنعتی بسیار مهیج بوده است. خودروهایی که هر کدام دنیایی از فناوری و تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته را با خود حمل می‌کنند و قدرت بالای سازندگان خود را در علوم مهندسی و طراحی را به رخ می‌کشند. پیشرانه‌های بسیار قدرتمند، تولید در مقیاس‌های کوچک و گاه انگشت‌شمار، طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد و تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته و صدالبته قیمت‌های بسیار بالا از خصوصیات بارز این اب ...

گرانترین خودروهای سال ۲۰۱۴

دنیای اتومبیل‌های سوپر اسپرت و دنبال کردن اخبار مربوط به آن‌ها همیشه برای علاقه‌مندان به این شاهکارهای صنعتی بسیار مهیج بوده است. خودروهایی که هر کدام دنیایی از فناوری و تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته را با خود حمل می‌کنند و قدرت بالای سازندگان خود را در علوم مهندسی و طراحی را به رخ می‌کشند.
پیشرانه‌های بسیار قدرتمند، تولید در مقیاس‌های کوچک و گاه انگشت‌شمار، طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد و تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته و صدالبته قیمت‌های بسیار بالا از خصوصیات بارز این ابر خودروها به شمار می‌روند.
مراحل ساخت این گونه خودروها دقیق، پیچیده و زمان‌بر است و چون سازندگان این خودروها سعی می‌کنند تا غیرممکن‌ها را ممکن سازند معمولاً در مراحل ساخت موفق به ابداع فناوری‌های پیشرفته و نوآوری‌های بسیار جالبی می‌شوند که در نهایت صنعت خودروسازی دنیا را یک قدم به جلو پیش میرانند.
باوجود اینکه قیمت‌های این سوپر اسپرت‌ها بسیار بالا است ولی کمپانی‌های سازنده نه تنها از فروش آن‌ها منفعت مالی خاصی کسب نمی‌کنند بلکه در اکثر موارد با فروش هر یک از این اتومبیل‌ها از نظر مالی ضرر خواهند کرد.
مجله فوربز که یکی از مشهورترین مجله‌های اقتصادی امریکا و جهان محسوب می‌شود که از سال ۱۹۱۷ آغاز به کار کرده است. این مجله سابقه ای طولانی در رابطه با معرفی “ترین ها” دارد.
معرفی ثروتمندترین افراد، معرفی شرکت‌های بزرگ جهان بر اساس میزان سرمایه، درآمد و دارایی، قدرتمندترین سیاستمداران و… همه از برنامه‌های این مجله آمریکایی است.
فوربز اخیراً اقدام به انتشار لیستی ۱۰ تایی از گران‌ترین خودروهای ۲۰۱۴ کرده است با هم نگاهی کوتاه به این لیست می‌اندازیم.
البته فوربز قیمت پایه هر مدل خودرو را در این لیست مورد توجه قرار داده است. تبدیل قیمت ها بدون در نظر گرفتن عوارض، مالیات و غیره انجام شده است.

۱- لامبورگینی وننو رودستر

لامبورگینی وننو رودستر با قیمت ۴٫۵ میلیون دلار (حدود ۱۴٫۴ میلیارد توم��ن) گران‌ترین خودرو سال ۲۰۱۴ است.
وننو رودستر که بر روی شاسی یک تیکه فیبر کربنی ساخته شده دارای یک قلب تپنده ۶٫۵ لیتری با ۱۲ سیلندر و قدرت ۷۵۰ اسب بخار است که می‌تواند این سوپر اسپرت ایتالیایی ۱۴۹۰ کیلویی را تنها در عرض ۲٫۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. نهایت سرعت وننو ۳۵۵ کیلومتر بر ساعت است.

08-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

شرکت لامبورگینی اعلام کرده است که تنها برای ساخت ۹ عدد لامبورگینی وننو رودستر در سال ۲۰۱۴ برنامه‌ریزی کرده است.
منشأ نامی که لامبورگینی برای این مدل پرآوازه خود انتخاب کرده بسیار جالب است . وننو نام یکی از وحشی‌ترین و سریع‌ترین گاوهای سال ۱۹۱۴ میلادی در اسپانیا بوده که باعث مرگ معروف‌ترین ماتادور اسپانیایی در میدان گاوبازی می‌شود.

۲- بوگاتی ویرون ۱۶٫۴ گرند اسپورت ویتس

رتبه دوم گران‌ترین اتومبیل سال ۲۰۱۴ در اختیار یکی از اسطوره‌های بلامنازع صحنه رقابت سوپر اسپرت های لوکس یعنی بوگاتی ویرون گرند اسپورت ویتس است.
این خودرو که در فرانسه ساخته می‌شود ۲٫۵ میلیون دلار (معادل ۸ میلیارد تومان) قیمت دارد.
این نسخه منحصربه‌فرد از بوگاتی با یک موتور بسیار قدرتمند ۸ لیتری و با ۱۶ سیلندر عرضه می‌شود که توان تولید ۱۲۰۰ اسب بخار را دارد و تنها ۲٫۶ ثانیه زمان نیاز دارد تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

05-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

بنا به اظهار کارخانه سازنده این مدل از بوگاتی در آوریل ۲۰۱۳ توانست رکورد سرعت ۴۱۱٫۱۹ کیلومتر بر ساعت را به ثبت برساند.
بوگاتی تاکنون ۴۰۰ دستگاه خودروی افسانه ای ویرون را در نسخه‌های مختلف آن تولید کرده است و با ساخت تنها ۵۰ دستگاه دیگر، با آن خداحافظی می‌کند.
فولکس‌واگن به عنوان مالک بوگاتی قصد دارد تولید بوگاتی ویرون را در عدد ۴۵۰ متوقف نماید. زیرا این خودرو یکی از زیان ده‌ترین خودروهای حال حاضر جهان محسوب می‌شود.

۳- کونیگ زگ آگرا S

این سوپر اسپرت سوئدی با قیمت ۱٫۵۲۰٫۰۰۰ دلار (حدود ۴٫۸۶ میلیارد تومان) در رتبه سوم قرار دارد.
کونیگ زگ آگرا S با کمک موتور توربو شارژ دوقلوی ۵ لیتری خود و با ۸ سیلندر و قدرت موتور ۱۰۳۰ اسب بخار در ۲٫۹ ثانیه از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

07-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

این سوپر اسپرت سوئدی صفر تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۲۲٫۷ ثانیه می‌پیماید.

۴- هنسی ونوم جی تی

یک سوپر اسپرت بی‌نظیر که با قیمت ۱٫۲ میلیون دلار (حدود ۳٫۸ میلیارد تومان ) که به‌محض ورود به دنیای سوپر اسپرت‌ها بسیاری از رکوردها را از آن خود کرد.
از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این خودرو، وزن کم در عین حال قدرت بالای آن است. بدنه ونوم جی تی از کامپوزیت فیبر کربن ساخته شده است و وزنی معادل یک هزار و ۲۴۴ کیلوگرم دارد.

06-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

موتور هنسی ونوم جی‌تی دارای ۷۰۰۰ سی‌سی حجم با آرایش هشت سیلندر V شکل است که به لطف نصب دو توربوشارژر قدرتش به ۱۲۴۴ اسب‌بخار و گشتاورش به ۱۵۶۴ نیوتن‌متر رسیده است.
هنسی ونوم جی تی که فقط به ۲٫۷ ثانیه نیاز دارد تا از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.
ونوم یک رکورد باورنکردنی دیگر را در دنیایی سوپر اسپرت‌ها به ثبت رسانده که موفق به ثبت آن در کتاب رکوردهای گینس هم شده است:
رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون تنها در ۱۳٫۶۳ ثانیه
هنسی ونوم جی تی بر اساس رکوردگیری ای که در اوایل سال ۲۰۱۴ انجام شد توانست به حداکثر سرعت ۴۳۵ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

۵- پورشه ۹۱۸ اسپایدر

این شاهکار مهندسی شرکت آلمانی پورشه با قیمت ۸۴۵٫۰۰۰ دلار (حدود ۲٫۷ میلیارد تومان) در جایگاه پنجم گران‌ترین خودروهای سال ۲۰۱۴ قرار گرفته است.

09-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

نیروی محرکه این سوپر اسپرت آلمانی از هشت سیلندر خورجینی با حجم ۴٫۶ تشکیل شده که با پیستون‌های سبک‌وزن و نسبت تراکم بالا و سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها، قادر است توان ۸۸۷ اسب بخار را تولید نماید و صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را فقط در ۲٫۵ ثانیه می‌پیماید.
پورشه ۹۱۸ اسپایدر
پورشه ۹۱۸ اسپایدر
پورشه در این مدل از دو موتور الکتریکی نیز در کنار موتور اصلی استفاده کرده است.

۶- رولز رویس فانتوم با فاصله بین دو محور کشیده

10-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

قیمت این مدل از رولز رویس ۲۹۸٫۹۰۰ دلار است (حدود ۹۵۰ میلیون تومان) است.
موتور: ۶٫۵ لیتر v-12 با قدرت ۴۵۳ اسب بخار
شتاب صفر تا صد: ۵٫۸ ثانیه

01-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

این مدل از رولز رویس نسبت به نمونه استاندارد ۹ اینچ کشیده‌تر است. فضای جادار و راحت به وجود آمده به‌خصوص در صندلی عقب بسیار قابل‌توجه است. جایی که صاحب این خودروی لوکس انگلیسی فضای دلپذیر تر و راحت‌تری را تجربه خواهد کرد.

۷- فراری F12 برلینتا

02-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

برلینتا قوی‌ترین و سریع‌ترین خودروی جاده ای فراری با قیمت ۳۱۵٫۸۸۸ دلار (حدود یک میلیارد تومان) هفتمین خودروی گران‌قیمت دنیاست.
فراری F12 برلینتا با موتور ۱۲ سیلندر ۶٫۳ لیتری خود بدون کمک توربوشارژر می‌تواند ۷۴۰ اسب بخار نیرو تولید کند. بدین ترتیب این خودروی ۱۵۲۵ کیلوگرمی قادر خواهد بود ظرف ۳٫۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و تنها طی ۸٫۵ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

۸- بنتلی مولسان

این خودروی لوکس انگلیسی با قیمت ۲۹۸٫۹۰۰ دلار (۹۵۰ میلیون تومان) در مقام هشتم را به خود اختصاص داده است.

11-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

موتور: ۶٫۷۵ لیتر، تویین توربو v-12 با قدرت ۵۰۵ اسب بخار
شتاب صفر تا صد: ۵٫۱ ثانیه

۹- آستون مارتین ونکویش

استون مارتین ونکویش با قیمت ۲۷۹٫۹۹۵ دلار (حدود ۸۹۰ میلیون تومان) در جایگاه نهم قرار دارد.
موتور V12 ونکویش دارای ۶ لیتر حجم می‌باشد و قادر است ۵۶۵ اسب بخار نیرو تولید کند.

04-Mashin[Fun.KamyabOnline.com]

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه