یک کوکوی ساده و جذاب برای بچه‌ها که می‌تواند یک اسنک خوب برای پیک‌نیک باشد. مناسب برای :۴ نفر. زمان آماده سازی : کمتر از ۱ ساعت. هم درست کردن کوکوهای آرد و سبزیجات هیجان‌انگیز است و هم خوردن آنها در هر زمانی. برای درست کردن آنها نهایتاً ‌۱ ساعت زمان نیاز دارید. مواد لازم:. پنیر ریکوتا. ۲۵۰ گرم. کدو سبز. ۴ عدد. تخم‌مرغ. ۲ عدد. هویج کوچک. ۱ عدد. فلفل دلمه‌ای. ۱ عدد. آرد. ⅔ پیمانه. روغن زیتون. ۲ قاشق غذاخوری. برگ ریحان. ½ ۱ قاشق غذاخوری. ذرت. ۱ قاشق غذاخوری. طرز تهیه:. :: تخم مرغ‮ ها را کمی هم ...

کوکوی بچه ها

1-Kookoo[WwW.KamYab.IR]

یک کوکوی ساده و جذاب برای بچه‌ها که می‌تواند یک اسنک خوب برای پیک‌نیک باشد.

کوکوی بچه ها

 

مناسب برای :۴ نفر

زمان آماده سازی : کمتر از ۱ ساعت

هم درست کردن کوکوهای آرد و سبزیجات هیجان‌انگیز است و هم خوردن آنها در هر زمانی. برای درست کردن آنها نهایتاً ‌۱ ساعت زمان نیاز دارید.

 

مواد لازم:

پنیر ریکوتا ۲۵۰ گرم
کدو سبز ۴ عدد
تخم‌مرغ ۲ عدد
هویج کوچک ۱ عدد
فلفل دلمه‌ای ۱ عدد
آرد پیمانه
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
برگ ریحان ½ ۱ قاشق غذاخوری
ذرت ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

:: تخم مرغ‮ ها را کمی هم بزنید.

::برگ ریحان و پنیر ریکوتا را خرد کنید.

::کدو سبزها را رنده کنید.

::آب کدو سبز رنده‌شده را بگیرید. کدو سبز، آرد، تخم‌مرغ و ریحان را در کاسه‌ای ترکیب کنید. پنیر ریکوتا را اضافه کنید. آنها را هم بزنید تا کاملاً ترکیب شوند.

::هویج را پوست گرفته و رنده کنید.

::روغن را در تابه‌ای نچسب روی شعله متوسط گرم کنید. ¼ پیمانه از خمیری که از مواد به دست آورده‌اید را با قاشق به تابه اضافه کنید و آن را کمی با کفگیر در ته تابه پخش کنید.

::این کار را تکرار کنید تا ۳ تا دایره از مواد در تابه داشته باشید. هویج را طوری روی خمیرهای دایره شکل داخل تابه فشار دهید تا به داخل آن برود (در این‮صورت وقتی آن را در یک طرف دایره قرار دهید شبیه موهای یک آدمک عروسکی می‮شود).

::دانه‌های ذرت را به شکل چشم و فلفل دلمه‮ای را به شکل لبخند روی دایره‌ها قرار دهید. آنها را برای ۲ تا ۳ دقیقه بپزید تا زیرشان قهوه‌ ای شده و سطح رویی خود را کاملاً بگیرد.

::صورتک‌ها را برگردانید و برای ۱ تا ۲ دقیقه بپزید تا کاملاً پخته شوند.

::آنها را به بشقاب سرو منتقل کنید و اجازه دهید تا خنک شوند سپس نوش جان کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه