شرکت هِدوِی Headway محصولی ارائه داده است که مخصوص آنهایی است که علاقه‌مند هستند حین موتورسواری، اسکی یا اسنوبوردسواری به موزیک گوش دهند. این وسیله با استفاده از مکانیزم مغناطیسی بروی سطح خارجی یک کلاه سوار می‌شود، و تمام کلاه را تبدیل به یک اسپیکر قابل سر کردن می‌کند. موزیک از طریق یک گوشی هوشمند اجرا شده و با استفاده از یک اپلیکشین بخصوص کنترل می‌شود. به گزارش کمیاب به نقل ازویبرو؛ شرکت هدوی بجای آنکه از اسپیکر استفاده کند، از یک دستگاه انقال استفاده کرده است که لرزش‌ها را درون کلاه پخش ...

کلاه کاسکت خود را تبدیل به یک سیستم صوتی کنید

 

 

شرکت هِدوِی Headway محصولی ارائه داده است که مخصوص آنهایی است که علاقه‌مند هستند حین موتورسواری، اسکی یا اسنوبوردسواری به موزیک گوش دهند. این وسیله با استفاده از مکانیزم مغناطیسی بروی سطح خارجی یک کلاه سوار می‌شود، و تمام کلاه را تبدیل به یک اسپیکر قابل سر کردن می‌کند. موزیک از طریق یک گوشی هوشمند اجرا شده و با استفاده از یک اپلیکشین بخصوص کنترل می‌شود.

به گزارش کمیاب به نقل ازویبرو؛ شرکت هدوی بجای آنکه از اسپیکر استفاده کند، از یک دستگاه انقال استفاده کرده است که لرزش‌ها را درون کلاه پخش می‌کند. در کلام موسس و مدیر شرکت هدوی یعنی سوفی ویلبورن، نتیجه این است “تمام کلاه تبدیل به یک بدنۀ آکوستیک طنین‌انداز با کیفیت بالای صدایی بشود.”

headway-0

ویلبورن توضیح داد که او این شرکت را برای دو علاقۀ عمدۀ خود یعنی موتورسواری و موزیک تاسیس کرده است. او که از سر و کار داشتن با سیم هدفون، زود خراب شدن هدفون‌و … خسته شده بوده، تلاش می‌کند یک راه‌حل برای این موضوع پیدا کند. یکی از ایده‌هایی که او امتحان کرد انقال بروی سطح بود که نتیجۀ آن نیز به طرز غافلگیرکننده‌ای موفقیت آمیز بود. خود او می‌گوید “من واقعا از صدای درون کلاه به وجد آمده بودم.”

بنابراین، ویلبورن تا سپتامبر سال ۲۰۱۳ چندین نمونۀ اولیه از این دستگاه را ساخته و شروع به آزمایش آنها کرد. نمونه‌های مشخصی برای طراحی و کاربرد آن ساخته شدند و این توسعه مداوم در نهایت باعث ایجاد یک نسخۀ وایرلس از این دستگاه در شروع امسال شد. محصول نهایی یک دستگاه پرینت شده با پرینتر سه بعدی است که از طریق بلوتوث با گوشی کاربر ارتباط برقرار می‌کند. ویلبورن و تیم او در ماه اپریل شروع به جمع کردن کمک‌های مالی برای تولید هدوی می‌کنند.

در طول تولید این وسیله تیم طراح با مشکلات مختلفی روبرو شدند. اینکه چه موادی استفاده کنند، چقدر باتری این دستگاه دوام خواهد داشت، دستگاه چگونه باید بروی کلاه نصب شود و اپلیکشین این وسیله چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. اسم این دستگاه نیز از راکاتو به هدوی تغییر پیدا کرد. اما با وجود این چالش‌ها و اینکه این وسیله هنوز در مرحلۀ توسعه است، هدوی تاکنون جوایز بسیاری را برده است.

وقتی که پرسیده شد که هدوی در مقایسه با هدفون‌ها چگونه عمل می‌کند، ویلبورن گفت “مثل این است که درون یک اتاق صدا باشید. تمام کلاه تبدیل به یک بدنۀ ارتعاش‌پذیر آکوستیک می‌شود تا بتوانید موزیک را از همه طرف خود بشنوید. بهترین چیز این است که شما می‌توانید بیس را به خوبی احساس کنید. هنگام گوش دادن به موسیقی تمام کلاه با یک بیس قوی می‌لرزد.

با فرض اینکه جمع کردن پول برای این وسیله طبق برنامه پیش برود، هدوی از اواسط سال ۲۰۱۴ با قیمت ۲۷۰ یورو در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

headway-3

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه