وزیر خارجه کویت: ملت ایران با انتخاب روحانی نشان داد خواهان همکاری با همسایگان است

وزیر خارجه کویت: ملت ایران با انتخاب روحانی نشان داد خواهان همکاری با همسایگان است

1-Pic[WwW.KamYab.IR]

کویت اعلام کرد فشار آمریکا دلیل نزدیکی روابط با ایران نیست.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه کویتی القبس، شیخ صباح خالد الصباح وزیر خارجه کویت گفت:‌ فشارهایی از سمت آمریکا برای نزدیکی روابط میان کشورهای جنوب خلیج فارس با ایران وجود ندارد.

امیر کویت در روزهای اخیر برای سفر دوجانبه به تهران سفر کرد. همزمان با این سفر، برای نخستین بار پس از ۸ سال نخستین هیات تجاری امارات هم در اتاق بازرگانی تهران مورد استقبال قرار گرفت.

وزیر خارجه کویت اضافه کرد:‌ اقدام کشورهای جنوب خلیج فارس برای نزدیکی روابط با ایران پاسخی به پیام های مثبت از سوی حسن روحانی بود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور ایران حسن روحانی پس از پیروزی در انتخابات،‌ نشانه ها و پیام های مثبتی را ارسال می کند از جمله اینکه او به دنبال همکاری با کشورهای همسایه و به ویژه عربستان سعودی است. همچنین اشاره ها و پیام های مثبتی از طرف عربستان سعودی برای ایران وجود دارد.

صباح خالد الصباح افزود: کسی که خواهان همکاری باشد با استقبال و خوش آمدگویی روبه رو می شود.

وزیر خارجه کویت با اشاره به سفر امیرکوبت به تهران گفت:‌ ملت ایران خواهان همکاری با کشورهای همسایه است. ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری که منجر به انتخاب روحانی شد این موضوع را بیان کرد.

وی تاکید کرد:‌ آمریکا هم پیمان کشورهای عضو شواری همکاری است اما نقشی در روابط کشورهای مستقل ندارد. نزدیکی روابط کشورهای جنوب خلیج فارس با ایران در نتیجه فشارهای آمریکا نبود بلکه نتیجه اشاره ها و پیام های مثبت رئیس جمهور روحانی بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه