هم نوازی - محسن شریفیان - و پیانیست روسی در فستیوال - جهان صدا -

سرویس هنربه نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

صنم قلی زاده: محسن شریفیان سرپرست گروه موسیقی لیان، آهنگساز و پژوهشگر موسیقی در دوازدهمین فستیوال بین المللی «جهان صدا» روسیه به روی صحنه می رود.

فستیوال کنسرواتوآر مسکو با عنوان « جهان صدا» برپا می شود که در چارچوب آن، موسیقی دانان از کشورهای مختلف از جمله روسیه، هند، مالت و کلمبیا هنرنمایی می کنند، محسن شریفیان نیز با ساز «نی انبان» به عنوان نماینده ایران در این فستیوال خواهد بود و طی برنامه ریزی انجام شده تاریخ 28 ژوئن با الکسی سرگونبن پیانیست بنام روسیه در کنسرتی با عنوان «من برای شما بوی دریا آورده ام» به هم نوازی خواهد پرداخت (در سالن رخمانیوف) که البته فرهاد صفری نوازنده سازهای کوبه ای ابداعی این دو هنرمند را همراهی خواهد کرد.

فستیوال سالانه بین المللی موسیقی «جهان صدا» از طرف کنسرواتوآر موسیقی مسکو به نام پطر چایکوفسکی از سال 2003 میلادی برگزار می شود و بازتاب دهنده مهمترین گرایشات در توسعه و تکامل فرهنگ جهانی در قرن بیست و یکم است.

شایان ذکر است که محسن شریفیان برای سومین بار در شهر مسکو به روی صحنه خواهد رفت، همچنین این هنرمند پیشتر از این نیز تجریه هم نوازی «نی انبان» و «پیانو» را در کنسرت تالار وحدت با همراهی سامان احتشامی داشته لست.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه