همراهی سینمایی لعیا زنگنه با بیماران قلبی

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

همراهی سینمایی لعیا زنگنه با بیماران قلبی

همراهی سینمایی لعیا زنگنه با بیماران قلبی

دو فیلم ویدیویی «داستان یک روزنه» و «معجزه» به کارگردانی محمدرضا بردبار و محمد ملکی همزمان با عید غدیر در تاریخ 21 مهرماه به نفع بیماران قلبی در پردیس سینما قلهک نمایش داده می شود.

 

به گزارش راسخون ،  محمدرضا بردبار یکی از کارگردان‌های فیلم ویدیویی «داستان یک روزنه» به  مهر گفت: دو فیلم ویدیویی «داستان یک روزنه» و «معجزه» سی و پنجمین تجربه من در عرصه فیلمسازی است و این فیلم‌ها از جمله آثاری است که به سفارش انجمن قلب ایران ساخته شده است.

 

به گفته وی، لعیا زنگنه سفیر این انجمن و سید جمال ساداتیان در این دو فیلم بازی کرده‌اند.

 

این فیلمساز جوان ساخت این فیلم‌ها را با انگیزه شخصی دانسته و توضیح داد: خود من از جمله بیماران قلبی هستم که به طور مادرزادی دچار نارسایی قلب بودم و در هفت سالگی 2 بار مورد جراحی قرار گرفتم و دوباره پس از 18 سال برای بار سوم جراحی قلب داشتم و مرگ را به معنای واقعی تجربه کردم، به همین دلیل بیشترین دغدغه‌ام برای انجام فعالیت‌های خیریه، فرهنگسازی درباره بیماری های قلبی است البته در این زمینه انجمن خیریه قلب ایران در جهت اطلاع رسانی کمک های شایسته‌ای کرد.

 

این کارگردان ادامه داد: نکته مغفول مانده در بیماری های قلبی این است که بسیاری از مردم نمی دانند که نارسایی های قلبی قابل پیشگیری است.

 

بردبار با اشاره به داستان فیلم سینمایی «داستان یک روزنه» گفت: این فیلم سینمایی درباره مادری است که درگیر فراهم کردن پول برای مخارج عمل قلب فرزندش است. داستان فیلم «معجزه» هم درباره خانواده ای است که پدرشان دچار عارضه قلبی می شود و آنها برای تامین هزینه‌های جراحی در انتظار یک معجزه هستند.

 

کارگردان فیلم ویدیویی «داستان یک روزنه» در پایان گفت: حمایت از بیماران قلبی تنها معطوف به کمک مالی نیست بلکه توجه و کمک های عاطفی را نیز می طلبد.

 

محمدرضا بردبار در نظر دارد نخستین فیلم بلند سینمایی خود را با نام «علامت حیات» با موضوع بیماران قلبی کارگردانی کند.

 

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه