هلند با شکست کاستاریکا حریف آرژانتین در نیمه نهایی شد

نتیحه بازی هلند و کاستاریکا در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 برزیل

هلند به سختی و به لطف درخشش تعویض طلایی فن خال در دقیقه 120 از سد کاستاریکا گذشت.Netherlands

هلندی ها بعد از 120 دقیقه جدال سخت تنها به لطف درخشش دروازه بان ذخیزه شان بود که توانستند از سد کاستاریکا بگذرند. نارنجی ها دیگر داشت باورشان می شد که اسیر جادوی آمریکای جنوبی شده اند. انگار افسون مربی کلمبیایی و شاگردان سرخپوست کاستاریکایی اش آنها را گرفته بود که هرچه می زدند به در بسته می خورد انگار قرار بود همه آرزوهای شان را در ساحل زیبای اقیانوس اطلس در سالوادور دفن کنند و دوباره دست از پا درازتر به خانه های شان برگردند. این شاید یکی از معدود تورنمنت های هلند در همه سال های گذشته بعد از قهرمانی اروپا در اواخر دهه 80 بود که تیم هنوز حتی یک دعوای سیاه و سفیدی ندارد اما این بار هم داشت می رفت تا تیم با مربی صاحب سبکش یعنی فن خال به همه اتفاقات تلخ گذشته دچار شود.

تیر دروازه ، دفاع های از جان گذشته ، کمک داور قرقیزی که انگار دست سمت راستش مدام بالا مانده بود و از همه بدتر خسوس ناواس شکست ناپذیر . 3 بار تیر ، 3 بار حضور معجزه آسای دفاع ها روی خط و نزدیک به 10 سیو عالی . همه چیز نشان می داد این بازی به سمت پنالتی می رود تا پیش چشم نزدیک به 50 هزار هوادار حاضر در فونته نوا سالوادور ، جشن صعود کاستاریکا و حذف هلند گرفته شود که فن خال دست به بزرگترین ریسک زندگی اش زد. او گلر موفق 4 بازی گذشته اش را بیرون کشید و تیم کرول را در دقیقه 120 به زمین آورد.

گلری که انگار مهره شانس مربی بود. او که با مهار دو ضربه پنالتی داغ صعود را به دل کاستاریکایی ها گذاشت. پنالتی های همه ستاره های هلند از روبن و فان پرسی تا کویت ، اسنایدر گل شد و آنها با دو پنالتی گرفته شده توسط کرول به مرحله بعد رسیدند. هلندی ها تا فینال فقط یک گام دیگر دارند ، دوئل با مسی و آرژانتین . / خبرآنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه