هشتمین سوگواره هنر عاشورایی افتتاح می‌شود

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

هشتمین سوگواره هنر عاشورایی افتتاح می‌شود

 هشتمین سوگواره هنر عاشورایی افتتاح می‌شود

آیین افتتاحیه هشتمین سوگواره هنر عاشورایی هفته آینده در تالار سوره مجموعه حوزه هنری برگزار می‌شود.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل ازتسنیم، آیین افتتاحیه هشتمین سوگواره هنر عاشورایی با حضور علی قربانی، دبیر اجرایی، صدیقه سلمان دبیر هنری، مرتضی گودرزی دیباج، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، هئیت داوران و جمعی از بزرگان و هنرمندان برجسته عرصه هنرهای تجسمی 10 آذر ماه سال جاری ساعت 17در تالار سوره مجموعه حوزه هنری میزبان علاقه مندان خواهد بود.

 

همزمان با این مراسم اختتامیه، نمایشگاه آثار برگزیده در گالری ابوالفضل عالی و گالری شماره 1 خانه عکاسان ایران برپا خواهد شد و تا 30 آذرماه ادامه خواهد داشت. همچنین در 14 استان کشور هم زمان با افتتاح نمایشگاه در تهران، نمایشگاه آثار هشتمین سوگواره هنرهای عاشورایی برپا می‌شود. پس از داوری‌ها و بررسی آثار 30 پوس‌تر، 13 پرچم و 49 تصویرسازی انتخاب شد تا در نمایشگاه سوگواره هنرهای عاشورایی به نمایش درآیند.

 

هشتمین سوگواره هنر عاشورایی با موضوعات مادر شهید و حماسه عاشورا برگزار می‌شد و کل شرکت کنندگان در تمامی بخش‌های این سوگواره 538 نفر بوده‌اند. آثار ثبت شده نیز به تفکیک در بخش پوس‌تر 953 اثر، پرچم‌های سوگواره 141 اثر و تصویرسازی 310 اثر بوده است.

 

در این دوره از سوگواره هنرهای عاشورایی 54 میلیون و 400 هزار تومان به برگزیدگان اهدا خواهد شد که 36 میلیون تومان به نفرات اول تا سوم بخش‌های مختلف و 18 میلیون و 400 هزار تومان هم به راه یافتگان به این همایش اهدا خواهد شد.

 

برگزاری دوره‌های آینده سوگواره هنرهای عاشورایی به صورت بین المللی خواهد بود.

 

آیین افتتاحیه و گشایش نمایشگاه آثار برگزیده هشتمین سوگواره هنر عاشورایی در تالار سوره، گالری شماره 1 خانه عکاسان و نگارخانه ابوالفضل عالی به طور همزمان رأس ساعت 17 برگزار خواهد شد و ورود برای عموم آزاد است.

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه