نماینده ایران در اسکار 2014 به نمایش خانگی آمد

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

نماینده ایران در اسکار 2014 به نمایش خانگی آمد

فیلم سینمایی «امروز» جدیدترین ساخته رضا میرکریمی وارد شبکه نمایش خانگی شد.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس ، «امروز» آخرین ساخته رضا میرکریمی، تحسین شده در سی و دومین جشنواره فیلم فجر که از سوی ایران برای رقابت در بخش فیلمهای خارجی زبان آکادمی اسکار 2014 معرفی شد، با پیوستن به شبکه نمایش خانگی در دسترس عموم هموطنان علاقمند قرار گرفت.

 

در این فیلم که نامزد دریافت چندین سیمرغ از جشنواره فجر بود ، پرویز پرستویی، سهیلا گلستانی و شبنم مقدمی حضور دارند که شبنم مقدمی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای «امروز» دریافت کرد.

 

«امروز» جایزه بهترین فیلم بیستمین جشنواره بین المللی فیلم رباط را دریافت کرده و در بخش مسابقه جشنواره های استکهلم و تسالونیکی حضور داشته است. همچنین موفق به دریافت جایزه منتقدان فیپرشی و جایزه بین المذاهب هجدهمین جشنواره فیلم تالین شده است.

 

فیلمنامه «امروز» توسط رضا میرکریمی و شادمهر راستین نوشته شده و هومن بهمنش مدیر فیلمبرداری »امروز« است. «امروز» محصول ifilm و به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا میرکریمی درباره یونس، راننده تاکسی کهنه کاری است که در پایان یک روز کاری به زن جوان بارداری کمک می کند تا به بیمارستان برسد ، غافل از اینکه در بیمارستان با اتفاقات پیش بینی نشده ای روبرو خواهد شد. پزشکان و کارکنان بیمارستان پیش داوری های گوناگونی درباره راننده و ارتباطش با زن باردار دارند. اما یونس در مقابل این پیش داوری ها فقط سکوت می کند و...

 

DVD این فیلم با صدای دالبی استریو دو باند و دالبی ساراند5:1 با چهار زیرنویس به زبانهای انگلیسی، عربی، اسپانیایی و فارسی به همراه پشت صحنه، گالری عکس و کیفیت HD عرضه شده است.

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه