نمایشگاهی از جدیدترین آثار استاد امیرخانی در گالری ساربان

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

نمایشگاهی از جدیدترین آثار استاد امیرخانی در گالری ساربان

نمایشگاهی از جدیدترین آثار استاد امیرخانی در گالری ساربان

نمایشگاه خوشنویسی شامل 35 اثر از جدیدترین آثار غلامحسین امیرخانی روز جمعه 30 آبان ماه در گالری ساربان برپا می شود.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایرنا ، در میان استادان معروف خوشنویسی در ایران غلامحسین امیر خانی نامی آشنا است که نمایشگاههای متعددی از اثار خوشنویسی خود برپا کرده است .


امیرخانی در سال 1318 در طالقان به دنیا آمد و خوشنویسی را نزد اساتید گرانقدری چون سید حسین میرخانی و سید حسن میرخانی فرا گرفت. آثار ادبی و موسیقی تاثیر زیادی بر استاد امیرخانی گذاشته و در نستعلیق نویسی شیوه ویژه خود را دارد که مورد اقبال بسیاری از خوشنویسان در سرتاسر ایران است.

امیرخانی سال های طولانی در انجمن خوشنویسان ایران به کار تعلیم خط پرداخته و بسیاری از خوشنویسان صاحب نام و اساتید معاصر شاگرد او هستند.

برگزاری ده ها نمایشگاه فردی و گروهی در داخل و خارج از کشور از جمله نمایشگاه هایی در انگلستان، سوریه، پاکستان، فرانسه، امارات متحده عربی بخشی از فعالیت های هنری امیرخانی است.

کتاب های بسیاری به قلم ایشان کتابت شده که از جمله به دیوان حافظ، ترکیب بند محتشم، صحیفه هستی، سرو سایه فکن، بهار در پاییز، ترجیح بند هاتف، گزیده دیوان خواجوی کرمانی، یادنامه کلهر، آداب الخط امیرخانی، مناجات امیرالمومنین، رباعیات خیام، قصیده قرآنیه می توان نام برد.

افتتاح این نمایشگاه جمعه 30 آبان 1393 ساعت 16 همراه با رونمایی از کتاب خاطره قلم دربرگیرنده جدیدترین آثار استاد امیرخانی در گالری ساربان خواهد بود.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این آثار از 30 آبان ماه تا 20 آذر همه روزه به جز سه شنبه ها از ساعت 16 تا 20 به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی، مراجعه کنند.

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه