نقاشی‌های - سرزمین من - به نمایش در می‌آید

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

نقاشی‌های «سرزمین من» به نمایش در می‌آید

نقاشی‌های «سرزمین من» به نمایش در می‌آید

نقاشی‌های «سرزمین من» عصر جمعه ۱۴ آذر ماه در فرهنگسرای نیاوران به نمایش در می‌آید.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس ، نمایشگاه نقاشی «سرزمین من» توسط «رها محسنی کرمانشاهی» با نشان دادن 40 اثر به مناسبت چهلمین سالگرد فعالیتش در فرهنگسرای نیاوران برپا می‌شود.

رها محسنی کرمانشاهی متولد 1339 در کرمانشاه، نقاشی را از سال 1343 شروع کرد و نزد پرویز ایزدپناه و رحیم نوه‌سی دوره‌های آموزشی نقاشی را گذراند.
وی تاکنون 70 نمایشگاه انفرادی و جمعی در ایران و خارج از کشور برگزار کرده که از آن جمله می‌توان به شرکت در جشنواره‌ها و بینال‌های دوسالانه اشاره کرد.
محسنی کرمانشاهی همچنین در سال 1374 نقاش برگزیده در بینال دوسالانه تهران شد. وی در ادامه فعالیت‌های هنری خود چهار جلد کتاب از مجموعه آثارش و همچنین یک جلد کتاب آموزش نقاشی رنگ روغن از طبیعت با نام «نقاشی از طبیعت به شیوه محسنی کرمانشاهی» را نیز به چاپ رسانده است.
آثاری که از این هنرمند حوزه هنرهای تجسمی در فرهنگسرای نیاوران در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت، با الهام از سنگ‌های رسوبی و صخره‌ها در کوهستان‌های ایران و به صورت کاملاً انتزاعی خلق شده‌اند. از ویژگی‌های این نمایشگاه همچنین نگاه خاص نقاش به نقاشی مینیاتور، ابر و باد و رنگ‌های فیروزه در دل سنگ‌ها است.
گفتنی است نمایشگاه نقاشی رها محسنی کرمانشاهی به نام «سرزمین من» تا تاریخ 24 آذر ماه در فرهنگسرای نیاوران دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت 10 تا 19 از این آثار در گالری شماره یک فرهنگسرا واقع در انتهای خیابان پاسداران، روبروی پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران دیدن کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه