نخستین مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

نخستین مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی

 نخستین مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی

 نخستین مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی به همت دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود. 

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا ، دکتر نادر پروین، دبیر نخستین مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی تاریخ برگزاری این دوره از مسابقات را 15 تا 17 اردیبهشت ماه جاری ذکر کرد و گفت: این مسابقه در شش بخش متالوگرافی، مینرالوگرافی، علوم زیستی، نانومواد، الیاف و پلیمرها و سراموگرافی با هدف ایجاد رقابت بین محققین و پژوهشگرانی که در زمینه عکاسی هنری و علمی برگزار می شود.

 

وی افزود: این مسابقه در دوسطح ملی و بین المللی برگزار می شود. جمعا 670 اثر به دبیرخانه مسابقات ارسال و داوری شده که 250 اثر داوری شده به صورت نمایشگاهی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت .

 

پروین خاطر نشان کرد: 42 اثر از کشورهای کانادا، ایتالیا، اسپانیا، ژاپن، آلمان، آمریکا، رومانی و هلند به این مسابقات ارسال شده است.

 

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی معدن و متالورژی گفت: پس از انجام مرحله دوم داوری، بهترین آثار انتخاب و به 21 اثر جوایزی اعطا خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: به نفر اول هر بخش 500 دلار، نفر دوم 300 دلار و نفر سوم 200 دلار اعطا می شود.

 

دبیر نخستین مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی افزود: 75 داور، داوری این دوره از مسابقات را برعهده دارند که 54 داور، ایرانی و 21 داور خارجی هستند.

 

وی، هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد زمینه رقابتی بین پژوهشگران در سطح بین المللی دانست و خاطر نشان کرد که دانشجویان رشته های مهندسی نظیر معدن، مواد، پزشکی، نساجی، پلیمر و رشته های علوم پایه نظیر شیمی و فیزیک در این مسابقات حضور دارند.

 

دبیر نخستین مسابقه بین المللی عکس میکروسکوپی افزود: در کنار مسابقه، کارگاههای آموزشی مرتبط با تصویربرداری علمی برگزار خواهد شد. برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی و میکروسکوپی نیز از دیگر فعالیت های این مسابقه خواهد بود. 

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه