مستند - سفر به موگادیشو - روی آنتن شبکه افق

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

مستند «سفر به موگادیشو» روی آنتن شبکه افق

مستند «سفر به موگادیشو» روی آنتن شبکه افق

مستند «سفر به موگادیشو» روایتی است از جنگ های مستمر داخلی در سومالی و زخم کهنه مردم این کشور از نبردهای بی ثمر که روز چهارشنبه از شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس ، سومالی جایی در شاخ آفریقا و معروف به سرزمین جنگ و گرسنگی است؛ کشوری که در سالیان گذشته همواره در معرض درگیری های داخلی بوده و پیکارجویان مدام در حال ایجاد درگیری ها گسترده میان خود هستند، جنگ هایی که ثمره ای جز فقیرتر شدن و بی خانمان تر شدن مردم این کشور نداشته اند.

در واقع در کشور سومالی و پایتخت این کشور موگادیشو، سلاح است که حرف اول را می زند و چهره مردمانش گویای خستگی آنها از جنگ های بی ثمر داخلی است.

کلیساها و مساجد، خانه ها و ساختمان های دولتی، هیچ یک در موگادیشو از آسیب های جنگ در امان نبوده اند و مردمی که می گویند ماه هاست به آب و غذای کافی دسترسی ندارند.

جنگ سالاران تنها درد را به ارمغان آورده اند و گرسنگی ای که پایانی بر آن نیست.

مستند «سفر به موگادیشو» روایتی است از سفر مستندسازان ایرانی به سومالی و به تصویر کشیدن زخم کهنه مردم این کشور از این همه ویرانی و بی خانمانی.

این مستند کاری است از سعید فرجی به عنوان کارگردان و راوی که میثم صبوحی دستیار او در این فیلم بوده است.

«سفر به موگادیشو» ساعت 19 روز چهارشنبه هفتم مردادماه از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم روز بعد در ساعت های 10 و 14 به روی آنتن می رود.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه