از شب گذشته و با طرح این ادعای ارتباط یک ایرانی با موضوع هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی، بار دیگر جو رسانه‌ای سنگینی علیه ایران شکل گرفته و به ویژه رسانه‌های اسرائیلی، روند جدیدی از اتهام‌زنی به ایران را آغاز کردند؛ اما در تازه‌ترین تحول، مقامات مالزیایی تأکید کرده‌اند که این ماجرا هیچ ارتباطی به «اقدامات تروریستی» ندارد. به گزارش «کمیاب» به نقل از روزنامه «هافینگتون پست»، مقامات مالزیایی، هویت یک مسافر ایرانی نوزده ساله را ‌شناسایی نموده‌اند که با ‌پاسپورت دزدی، سوار هواپیمای ناپدید ش ...

مسافر ایرانی هواپیمای مالزی تروریست نبوده است

از شب گذشته و با طرح این ادعای ارتباط یک ایرانی با موضوع هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی، بار دیگر جو رسانه‌ای سنگینی علیه ایران شکل گرفته و به ویژه رسانه‌های اسرائیلی، روند جدیدی از اتهام‌زنی به ایران را آغاز کردند؛ اما در تازه‌ترین تحول، مقامات مالزیایی تأکید کرده‌اند که این ماجرا هیچ ارتباطی به «اقدامات تروریستی» ندارد.

به گزارش «کمیاب» به نقل از روزنامه «هافینگتون پست»، مقامات مالزیایی، هویت یک مسافر ایرانی نوزده ساله را ‌شناسایی نموده‌اند که با ‌پاسپورت دزدی، سوار هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی شده است. به گفته این مقامات، این فرد احتمالاً تلاش داشته به آلمان مهاجرت کند.

با این حال، «تان سری خالد تان سری»، رئیس پلیس مالزی در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در کوالالامپور تأکید کرده که این جوان ایرانی، هیچ گونه ارتباطی با گروه‌های تروریستی نداشته و در این باره،‌ تصویری از این فرد را نیز در‌‌ رسانه‌ها به نمایش گذاشته است.

مسافر ایرانی هواپیمای مالزی تروریست نبوده است

01-iRANI[WwW.KamYab.IR]

 

به گفته وی، هنوز دومین مسافری که با پاسپورت جعلی در این پرواز بوده‌، شناسایی نشده است. این مقام مالزیایی همچنین برخی گزارش‌ها، مبنی بر اینکه پنج تن از مسافران، اندکی پیش از پرواز از سوار شدن به هواپیما منصرف شده‌اند، تکذیب کرد‌.

در همین حال، اخبار حاکی از آن است که دولت چین، ده ماهواره خود را برای پیدا کردن مکان سقوط احتمالی هواپیمای مذکور به کار گرفته، ولی با‌‌ وجود این، هنوز کوچکترین نشانی از این هواپیما به دست نیامده است.

بنابراین، و در پی منتفی شدن سقوط هواپیما در دریای جنوبی چین، جست‌و‌جوها اکنون بر حریم دریایی مالزی متوقف شده و این گمانه قوت گرفته که این پرواز، قصد تغییر مسیر و بازگشت ‌داشته است؛ حدود ۴۰ کشتی و ۳۴ هواپیما در این زمینه به کار گرفته شده است.

گفتنی است، شب گذشته، روزنامه «فایننشال تایمز» با انتشار گزارشی مدعی شده، بلیت دو مسافری که در پرواز یادشده با پاسپورت‌های سرقتی سفر می‌کرده‌اند، توسط یک ایرانی، خریداری‌ و در اختیار آنها گذاشته شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه