مراحل تولید فیلم جدید طالبی از ۲۹ مهرماه در یتیم‌خانه‎ای قدیمی آغاز می‌شود

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

مراحل تولید فیلم جدید طالبی از ۲۹ مهرماه در یتیم‌خانه‎ای قدیمی آغاز می‌شود

 مراحل تولید فیلم جدید طالبی از ۲۹ مهرماه در یتیم‌خانه‎ای قدیمی آغاز می‌شود

مراحل تولید «یتیم‌خانه ایران» تازه ترین پروژه سینمایی ابوالقاسم طالبی از هفته آینده در لوکیشن یک یتیم‌خانه قدیمی در شهریار تهران آغاز می‌شود. 

 

به گزارش راسخون ،  محمد‌رضا تخت‌کشیان تهیه‌کننده «یتیم‌خانه ایران» در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه مراحل فیلم برداری «یتیم‌خانه ایران» در 29 مهرماه آغاز می‌شود، گفت: فیلم‌برداری یتیم‎خانه ایران از سه شنبه هفته آینده در لوکیشن یک یتیم‌خانه قدیمی در شهریار تهران آغاز می‌شود.

 

تهیه‌کننده «یتیم خانه ایران» افزود: تا  امروز حضور بازیگرانی چون فرخ نعمتی و علیرام نورایی و انوشیروان ارجمند در این پروژه قطعی شده است. در این فیلم بازیگران خارجی نیز حضور خواهند داشت که لیست نهایی عوامل فیلم تا هفته آینده اعلام می‌شود.

 

تخت‌کشیان درخصوص ساخت دکور این فیلم خاطرنشان کرد: اصلا دکوری به صورت مجزا برای این فیلم نساختیم. صحنه‌های آن در اطراف تهران و درون دکورهای اصلاح شده‌ی کارهای قبلی فیلمبرداری می‌شود.

 

وی همچنین در مورد اینکه آیا مشکل بودجه مانع استفاده از بازیگران خارجی شده است، گفت: بنا نبوده که در این فیلم، بازیگران سرشناس خارجی ایفای نقش کنند و اصلا ضرورتی هم نداشته است ولی بازیگران خارجی که با آنها قرار می‌بندیم از حرفه‌ای‌های تئاتر هستند.

 

شورای صدور پروانه‌ فیلمسازی در جلسه‌ فوق العاده یکشنبه 6 مهر با صدور مجوز ساخت فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و تهیه کنندگی محمد‌رضا تخت‌کشیان موافقت کرده است.

 

محسن موسوی، طراح چهره پردازی، اصغر رفیعی‌جم، مدیر فیلمبرداری، مهدی حسینی‌وند، تدوینگر، عباس بلوندی، طراح صحنه و کرت تسکو آهنگساز اکراینی این پروژه سینمایی هستند.

 

پیش‌تولید فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی نزدیک به 6 ماه پیش با طراحی و ساخت دکور و لباس های آن توسط عباس بلوندی آغاز شد. «یتیم خانه ایران» داستان قحطی و خشکسالی عظیم ایران که در سال‌های 1295 تا 1297 و در کوران جنگ اول جهانی و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس رخ داد را روایت می کند. این قحطی که همراه با فقر و پیچارگی و در نهایت کاهش جمعیت در ایران بود در تعیین سرنوشت جامعه ایران به ویژه روی کار آمدن حکومت پهلوی نقش چشمگیری داشت.

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه