مجموعه انیمیشن - ملوچ - روی آنتن شبکه پویا

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

مجموعه انیمیشن «ملوچ» روی آنتن شبکه پویا

مجموعه انیمیشن «ملوچ» به کارگردانی «مهدی خرمیان» در ۵۲ قسمت از شبکه پویا پخش می‌شود.

به گزارش راسخون ، «مهدی خرمیان» در گفت‌وگو با فارس گفت: عروسک‌ها از نظر مفصل و اسکلت با عروسک‌هایی که اسکلت‌های سنتی دارند متفاوت هستند. در این عروسک‌ها از اسکلت‌های پلاستیکی استفاده شده است و کف پاهای این عروسک‌ها به جای پیچ، از آهن ربا استفاده شده است.

کارگردان ملوچ ضمن اشاره به نقل قولی از اژدر دلداده، انیماتور این مجموعه، خاطر نشان کرد: در انیمیشن عروسکی، شما مستقیما با دستهایتان عروسک را لمس می‌کنید و حالت‌های مختلفی به آن می‌دهید و به گونه‌ای می‌توانید ارتباط حسی با کاراکتر برقرار کنید. در اینجا انیماتور و عروسکش به مثابه یک بازیگر تئاتری که روی سن ایستاده است و با حرکات بدن خود با تماشاچیانش ارتباط برقرار می‌کند، می‌تواند در قالب انیمیشن احساساتش را به راحتی به بینندگانش منتقل سازد.

وی با اشاره به پژوهش‌های تیم تولید اظهار داشت: مجموعه انیمیشنی «ملوچ» را با تمرکز بر مسائل روان شناختی کودک مانند پرورش استعدادهای کودکان، ترس از تاریکی و... تولید کرده‌ایم.

خرمیان در ادامه افزود: به همین دلیل مسائل روزمره‌ای همچون ارتباط با دیگران، ترس از تاریکی و تنهایی، رعایت نظم و انضباط، وقت شناسی از جمله مباحثی است که در انیمیشن «ملوچ» به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

مجموعه 52 قسمتی «ملوچ» با تکنیک انیمیشن عروسکی، برای گروه سنی خردسال و به همت مرکز پویانمایی صبا، تولید شده است.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه