لیگ جهانی والیبال؛ دومین شکست 3 بر 0 ایران در برابر ایتالیا

دومین بازی ایران در لیگ جهانی والیبال با شکست 3 بر 0 در برابر ایتالیا همراه بود.

دومین بازی تیم ملی والیبال ایران در برابر ایتالیا در شهر ورونا آغاز شد.

دومین بازی لیگ جهانی برابر ایتالیا ، این بار در شهر ورونای ایتالیا برگزار شد. این بار کواچ عادل غلامی را در ترکیب به جای فائزی قرار داده بود . باز هم سالن پر بود از ایرانی هایی که به تشویق تیم ملی کشورشان آمده بودند. بازی را ایتالیایی ها پیش افتادند. ابتدا دو امتیاز از ایتالیایی ها آنها را پیش انداخت اما بعد از این بچه ها توانستند اولین پوئن شان را بگیرند. بازی با یک اختلاف پوئن به صورت رالی ادامه داشت و برای ایتالیا ، کووا و زایتسف خوب امتیاز می گرفتند. کووار در امتیاز 6 بود که توانست سرویسش را یک ضرب بخواباند و اختلاف دو تیم به 3 برسد. این بار ایران ست اول را خوب شروع نکرده بود. بازی 8 بر 5 در اولین تایم استراحت فنی به پایان رسید.

در شروع مجدد بازی هم روند مسابقه همان بود که از آغاز طی می شد. تلاش بچه ها بازی را تا پوئن 12 به سود ایتالیا و 9 برای ایران پیگیری می کرد. دفاع خوب از موسوی و محمودی و سرویس خوب غلامی اختلاف را کم کرد و دو تیم به امتیاز 13 ، 11 رسیدند. بلافاصله هم سرویس کووار بیرون رفت. پارودی امتیاز 14 را برای ایتالیایی ها گرفت و خیلی سریع موسوی تلافی کرد. بازی با حساسیت خاصی پیگیری می شد.لحظه ای بعد او توانست در عدد 14 امتیازات دو تیم را برابر کند. سرویس خوب عبادی پور می توانست امتیاز ایران را به 15 برساند اما شانس با ایران یار نبود. بچه ها در این لحظات سعی می کردند توپ ها را در دفاع عقب تیم خوب جمع کنند. آنها چند بار توپ های زایتسف را برگرداند اما سرانجام این ایتالیایی ها بودند که با ستاره تیم شان به پیروزی دومین وقت استراحت را هم از آن خود کردند.

پیا��لی امتیاز هفدهم را برای ایتالیا گرفت اما بچه های تیم ملی هم خیلی خوب تا امتیاز 16 پیش آمدند این بار بچه های تیم ملی با شهرام محمودی توانستند خیلی عالی بازی را برابر کنند در امتیاز 17. عادل غلامی ، بیارلی را هم دفاع کرد و ایران در امتیاز 18 پیش انداخت. این اولین بار در ست اول بود که ما پیش می افتادیم. بروتو ، بلافاصله برای تیمش وقت استراحت گرفت. فریاد روحیه بخش «ایوالله » ایرانی های حاضر در سالن ورزشگاه ورونا ،بچه ها را کمی با انگیزه تر هم کرد.

یک وقت استراحت از مربی ایتالیا اما خیلی زود شرایط را به نفع ایتالیایی ها برگرداند. ایتالیایی ها 20 بر 18 از تیم ملی پیش افتادند.

کواچ هم تلافی کرد و با وقت استراحتی گرفت ، عبادی پور و محمودی توانستند بازی را در امتیاز 20 برابر کنند. یوری کووار برای ایتالیایی ها امتیاز 21 را گرفت. عادل غلامی هم خیلی سریع عالی کار کرد تا بازی دوباره مساوی باشد. زایتسف امتیاز 22 را به ایتالیایی ها داد. قائمی هم بازی هایش را به آرامش فرا می خواند و یوری کووار سرویس را به اوت زد. بازی باز مساوی بود. شهرام محمودی در خط سرویس ایستاد. سرویس او امتیاز شد و ایران 23 بر 22 پیش افتاد. مربی ایتالیا خیلی سریع وقت استراحت دومش را گرفت تا وقفه ای در روند سرویس های محمودی ایجاد کند. زایتسف در شروع دوباره بازی امتیاز 23 را برای تیمش گرفت.

محمودی امتیاز 24 را هم برای ایران گرفت و ما برای پیروزی یک امتیاز می خواستیم. البته زایتسف بازی را در امتیاز 24 برابر کرد و حالا رقابت در امتیازات اضافه باید پی گرفته می شد. کواچ از وقت استراحتش استفاده کرد تا شاید این اولین ست برای تیم ملی در لیگ جدید جهانی باشد ولی در برگشت ، زایتسف ایتالیایی ها را پیش انداخت.مهار توپ او برای عبادی پور خیلی دشوار بود. این بار خود زایتسف سرویسش را بیرون زد. دو تیم در امتیاز 25 برابر بودند. محمد موسوی برای ایران سرویس زد. سرویسی که خیلی ساده و ریسک بالا به اوت رفت. شهرام محمودی هم در شرایطی سخت دفاع شد تا باز هم ایران ست را ببازد اگرچه تیم ملی این بار بهتر از بازی قبل بازی کرد.

ست دوم:

در شروع ست دوم ، تیم ملی آمده بود تا هر طور هست نشان دهد برای باخت به ایتالیا نرفته است. کواچ برخلاف سیستم ولاسکو خیلی اهل تغییر در ترکیب نیست. او به عادل غلامی اعتماد کرده بود و عادل را در زمین نگه داشت. رقابت در میانه میدان بسیار نزدیک بود. هر امتیاز ایتالیایی ها تا امتیاز هفت با یک امتیاز از ما روبرو می شد درست تا همین امتیاز که عادل غلامی آبشارش را خیلی بالا گرفت و بازی 8 بر 6 به سود زایتسف و هم تیمی هایش شد.

شروع دوباره بازی با افت کیفی ملی پوشان ایران همراه شد. ایتالیایی ها خیلی سریع به امتیاز 12 رسیدند و ایران تنها 9 امتیاز داشت. در این لحظات به نظر می رسید عبادی پور کمی استرس دارد. زایتسف هم عالی کار می کرد و همین بازی خوب او امتیاز 13 را به ایتالیایی ها داد. لحظه ای بعد موسوی توپش را به بیرون زد و ناباورانه ایتالیا 14 بر 9 از ایران پیش افتاد. کواچ برای تیمش وقت استراحت گرفت تا شاید موفق شود شوکی به بچه ها وارد کند. ایتالیایی ها روند برتری شان را تا امتیاز 17 برابر 10 امتیاز ایران ادامه دادند. کواچ با فرستادن مهدوی به جای معروف سعی داشت شرایط را عوض کند اما خیلی تفاوتی در بازی نداشت. تازه اینجای بازی بود که فائزی به جای غلامی به زمین آمد اما تیم ملی از هم پاشیده بود. بچه ها روحیه ای برای بازی نداشتند. تغییر شهرام محمودی با غفور ، دیگر تاکتیک کواچ بود. 20 در برابر 12 ، شرایط این ست خیلی خوب پیش نمی رفت. غفور توپ را به بیرون زد تا ایتالیایی ها به امتیاز 21 هم برسند. میرزاجانپور هم به جای عبادی پور آمد تا شاید کواچ از این ست کمی به عنوان رقابت تدارکاتی بهره بگیرد. با این تغییرات کمی شرایط بهتر شد وایران تا امتیاز 14 هم پیش آمد. بلافاصله بچه ها امتیاز 15 را هم با دفاعی عالی گرفتند و سرویس خوب قائمی توانست ایران را به امتیاز 16 برساند. بروتو چاره ای نداشت غیر از اینکه برای تیمش وقت استراحت بگیرد. او سعی داشت برتری تیمش را حفظ کند. آنها بعد از این توانستند امتیاز 22 را هم بگیرند.ولی ایتالیایی ها خیلی سریع سرویس شان را خراب کردند . زایتسف توانست امتیاز 23 را هم برای تیمش بگیرد. او توپ را به دست مهدوی کوبید و امتیاز گرفت. بلافاصله بعد از او موسوی توانست جبران کند . مهدوی سرویسش را بیرون زد تا ایران تقریبا این ست را باخته باشد. اتفاقی که با ضربه محکم زایتسف افتاد.ایتالیایی ها دومین ست را ساده تر از همه ست های قبلی این دو بازی از آن خود کردند.

ست سوم:

شروع ست سوم برای تیم ملی با همان ترکیب اولیه کواچ بود. او ترکیب اصلی مورد علاقه اش را دوباره به زمین فرستاد و روند مسابقه هم همان بود که در دو ست اول اتفاق افتاد. بازی نفسگیر و نزدیک برای دو تیم تا امتیاز 5 برای ایتالیایی ها ادامه داشت. امتیاز ششم انها که روی بازیخوانی زایتسف بدست امد با اعتراض بازیکنان تیم ملی مواجه شد. دقایقی طولانی و بار ها چک صحنه توسط ویدئو چک . در نهایت هم این امتیاز به ایتالیایی ها رسید. ایرانی ها بعد از این اتفاق بازی را عوض کردند و انگار کمی به خود آمدند. بچه ها ببرای لحظه ای 7 بر 6 از جریف پیش افتادند و بلافاصله امتیاز 8 هم برای ایران بدست امد. امتیازی که البته کمی مشکوک هم بود. اگرچه ایتالیایی ها اعتراض نکردند و از ویدئو چک کمکی گرفته نشد!

تیم ملی تا امتیاز 9 هم از حریف پیش بود اما تساوی دو تیم در امتیاز 10 اتفاق افتاد. ایتالیایی ها زودتر به امتیاز یازده رسیدند اما بازی بلافاصله مساوی شد. باز ایتالیایی ها پیش افتادند. این بار کوار امتیاز 13 را هم برای آنها کسب کرد. حالا کوار ستاره آبی ها شده بود. فائزی نمی توانست در دفاع این بازیکن موفق باشد. بازی در این لحظات 15 بر 12 به سود ایتالیایی ها بود. سرویس پلرودی مستقیم در زمین ایران خوابید و امتیاز 16 به ایتالیایی ها رسید. تیم ملی ایران اگرچه بد بازی نمی کرد اما انگار یک چیز ویژه کم داشت. نبود ولاسکو ، مرد کوتاه قامت کنار خط که با نگاه ها ، فریادها و حرکات دستش تیم را متحول می کرد. تیم کواچ بلند قامت 18 بر 12 در این ست هم عقب افتاد کووار امتیاز های زیادی را با سرویس هایش بدست آورد اما سرانجام توپش را بیرون زد و ایران به امتیاز سیزده هم رسید. دو امتیاز متوالی بعدی هم بر ای ایران بود تا اختلاف کمتر شود. این بار محمد موسوی خیلی خوب پارودی را دفاع کرد. تیزهوشی سعید معروف خیلی سریع امتیاز 17 را هم به ایران رساند. بروتو خیلی سریع وقت استراحت گرفت و کواچ هم سعی کرد با تیمش حرف بزند. تیم کواچ به یک ست پیروزی نیاز داشت تا شاید روحیه بازنده اش را فراموش کند اما روند سرویس های محمودی با این تایم استراحت قطع شد. میلاد عبادی پور توانست بالاتر از زایتسف امتیاز گرفت اما خودش سرویس را از دست داد تا بازی 20 بر 18 شود. شهرام محمودی امتیاز دیگری از دست داد . زایتسف سرویسش را مستقیم در زمین ایران خواباند و تقریبا این ست را به سود ایتالیایی ها کرد. بازی 22 بر 19 بود که موسوی سرویسش را از دست داد. کوار آبشارش را به اوت زد و ما به امتیاز 20 رسیدیم اما بیارلی ایتالیایی ها را به امتیاز 24 رساند.

قائمی توانست امتیاز 21 را برای ایران بگیرد اما رسیدن به 4 امتیاز درحالی که ایتالیایی ها فقط یک امتیاز می خواستند کار سختی بود. قائمی با سرویس خوبش باعث شد تا عبادی پور بتواند زایتسف را دفاع کند. بروتو بلافاصله وقت استراحتگرفت. او از این حربه اش عالی استفاده می کرد. قائمی بعد زا 30 ثانیه باید دوباره سرویس می زد. او سرویس خوبی زد. بچه ها خوب دفاع کردند اما بدشانس بودند که توپ شان به آنتن خورد. تیم ملی دومین مسابقه اش را هم 3 بر صفر باخت تا بلافاصله به برزیل برود برای بازی های هفته دوم برابر شاگردان رزنته. تیم ملی در این دو بازی نشان داد با مشکل اعتماد به نفس مواجه است. تیم کواچ یک گم شده دارد. روحیه برنده ای که ولاسکو به تیم هدیه می داد./ خبرآنلاین

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه