پروژه سینمایی “محمد رسول‌الله(ص)” به کارگردانی مجید مجیدی که از سال ۹۰ کلید خورده است هم اکنون در مراحل فنی قرار دارد و به گفته وی بزودی آماده نمایش خواهد شد و سینمای ایران و جهان منتظر دیدن این فیلم است. این فیلم عظیم سینمایی که درباره زندگی پیامبر اکرم(ص) ساخته شده است یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه‌های سینمای ایران محسوب می‌شود که با استانداردهای روز دنیا ساخته شده و یک اثر بین‌المللی خواهد بود. پرداختن به زندگی پیامبر اعظم اسلام از جمله مضامین تاریخی مذهبی است که تاکنون در سینمای ایران ...

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر

 

پروژه سینمایی “محمد رسول‌الله(ص)” به کارگردانی مجید مجیدی که از سال ۹۰ کلید خورده است هم اکنون در مراحل فنی قرار دارد و به گفته وی بزودی آماده نمایش خواهد شد و سینمای ایران و جهان منتظر دیدن این فیلم است. این فیلم عظیم سینمایی که درباره زندگی پیامبر اکرم(ص) ساخته شده است یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه‌های سینمای ایران محسوب می‌شود که با استانداردهای روز دنیا ساخته شده و یک اثر بین‌المللی خواهد بود.

پرداختن به زندگی پیامبر اعظم اسلام از جمله مضامین تاریخی مذهبی است که تاکنون در سینمای ایران بدان پرداخته نشده و صد البته تولید چنین اثری نیاز به یک کارگردان حرفه‌ای همچون مجیدی داشت که پیش از این آثار شاخصی همچون بچه‌های آسمان، رنگ خدا، آواز گنجشک‌ها و… را در کارنامه خود داشت. مجیدی که کارش را در سینما با بازیگری چند فیلم انقلابی شروع کرد، چند فیلم کوتاه و تجربی را نیز تجربه کرد و سرانجام به سمت ساخت فیلم بلند سینمایی رفت …

به گزارش ایسنا، مجید مجیدی در آستانه رونمایی فیلمش در جشنواره‌ی فیلم فجر پس از چند سال سکوت درباره‌ی این پروژه در برابر خبرنگاران نشست تا پاسخگوی سوالات آنها باشد. این کارگردان روز ۱۷ دی ماه در این نشست شرکت کرد و با حضور حجت‌الله ایوبی و جمعی از مدیران سینمایی، سینماگران و اهالی رسانه، شهرک سینمایی پیامبر اعظم(ص) رونمایی شد. به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، در این مراسم که از صبح روز ۱۷ دی ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد، لوکیشن فیلم “محمد رسول‌الله(ص)” به کارگردانی مجید مجیدی رونمایی شد و خبرنگاران از بخش‌های مختلف آن بازدید کردند. در طول این دیدار محمدمهدی حیدریان مدیر پروژه توضیحاتی را در بخش‌های مختلف ارائه کرد و حاضران از طریق گیرنده‌هایی که در اختیار داشتند، در جریان جزئیات قرار گرفتند.

“خانه عبدالمطلب” به عنوان یکی از خانه‌های بزرگ مکه، “دارالندری” به عنوان محل تجمع بزرگان مکه، خانه کعبه و داخل آن که به عنوان محل نگهداری بت‌ها استفاده می‌شد، “خانه ابولهب” از ثروتمندان مکه، “مولود‌النبی”، “صفا و مروه”، “خانه عبدالله” محل تولد پیامبر(ص)، “شعب ابی‌طالب” و کلیسای بحیرا به عنوان یکی از مهمترین شهرهای تجاری در مسیر شام مورد بازدید قرار گرفت که در طول این دیدار حجت‌الله ایوبی(رئیس سازمان سینمایی) نیز به همراه جمعی از مدیرانش از جمله حیدری خلیلی مدیرعامل فارابی، حبیب ایل‌بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان و علیرضا رضاداد مجری طرح پروژه و دبیر جشنواره فیلم فجر حضور داشتند.

همچنین نمایشگاهی شامل اسناد، کتب و تصاویر مراحل ساخت دکورهای این شهرک از دیگر مکان‌های مورد بازدید بود که محسن شاه‌ابراهیمی طراح دکور این فیلم در توضیحاتی اعلام کرد: ساخت دکورها با این متریال برای اولین‌بار اتفاق افتاد و پیش از این به صورت سنتی بوده است که با اتصال به گروه مهندسین سازه به روش‌های جدیدی رسیدیم. وی افزود: در این روش که بسیار سبک و پرقدرت است به سرعت ۲۲ هکتار زمین این پروژه را پوشش دادیم و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

علیرضا شجاع‌نوری، ساره بیات، مهدی پاکدل، مینا ساداتی، داریوش فرهنگ و محسن تنابنده از بازیگران اصلی فیلم “محمد رسول‌الله(ص)”‌ هستند که در این دیدار حاضران را همراهی کردند و از عوامل پشت دوربین هم می‌توان به محمدرضا دل‌پاک، محسن شاه‌ابراهیمی، محسن شمس، بیژن میرباقری و محمدرضا صابری مدیرعامل موسسه نورتابان و… اشاره کرد. طبق صحبت‌های حیدریان، مدیر پروژه، این فیلم کودکی پیامبر(ص) تا ۱۳ سالگی را روایت می‌کند و بخش‌هایی از قبل از ۵۰ سالگی پیامبر نیز به صورت فلاش‌بک نشان داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، علیرضا شجاع‌نوری در این فیلم نقش حضرت عبدالمطلب پدر پیامبر را عهده‌دار است. این بازیگر که نقش‌اش در فیلم “روز واقعه” در خاطره‌ها مانده است، درباره حضورش در “محمد رسول الله(ص)” به ایسنا گفته بود: “من با ذهنیت متفاوتی نسبت به “روز واقعه” به “محمد رسول الله(ص)” رفتم و فرق عمده این فیلم با دیگر آثار ایرانی این بود که فیلم‌های ایرانی اول ساخته می‌شدند بعد جهانی می‌شدند اما فیلم “محمد رسول الله(ص)” قبل از ساخته شدن جهانی شده بود. هم سوژه این فیلم جهانی است و هم ساختار جهانی دارد. عوامل طراز اول سینمای جهان در آن درگیر شده‌اند و به همین خاطر برای من فرصت بسیار مغتنمی بود. ضمن آنکه نقش حضرت عبدالمطلب پدربزرگ پیغمبر را بازی کردم که آن هم برایم خیلی ارزشمند بود. هنوز هم وقتی درباره این نقش صحبت می‌کنم حس و حال عجیبی سراغم می‌آید و خدا را شاکرم که هر چه برایم رقم خورده خوب بود و امیدوارم تا آخر هم خوب باشد.” قبل از شجاع‌نوری، امین تارخ قرار بود، ایفاگر این نقش باشد.

مهدی پاکدل در این فیلم نقش ابوطالب عموی پیامبر و پدر حضرت علی(ع) را بازی می‌کند که فیلم از زبان او روایت می‌شود. مینا ساداتی در نقش حضرت آمنه مادر پیامبر به ایفای نقش پرداخته و ساره بیات نیز نقش حلیمه دایه پیامبر را دارد. محسن تنابنده در این فیلم نقش ساموئل تاجر یهودی را بازی می‌کند و داریوش فرهنگ هم ایفاگر نقش ابوسفیان است که پیش از این حمید فرخ‌نژاد قرار بود، این نقش را بازی کند.

پانته‌آ مهدی‌نیا در نقش فاطمه بنت اسد همسر ابوطالب، رعنا آزادی‌ور در نقش ام جمیل همسر ابولهب، حمیدرضا تاج دولت در نقش حمزه عموی پیامبر(ص)، صادق هاتفی در نقش بحیرا راهب مسیحی، محمد عسگری در نقش ابولهب عموی پیامبر(ص)، هدایت هاشمی در نقش حناطه برده آزادشده، نگار عابدی در نقش همسر حناطه و جعفر قاسمی در نقش حارث شوهر حلیمه دیگر بازیگران فیلم “محمد رسول الله(ص)” مجید مجیدی هستند که در کمتر از یک ماه آینده در جشنواره‌ی فیلم فجر رونمایی خواهد شد. بنا به این گزارش، روز چهارشنبه ۱۷ دیماه اهالی رسانه از شهرک پیامیر اعظم(ص) بازدید کردند و در اولین نشست رسانه‌ای مجید مجیدی حضور یافتند.

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 1

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 2

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 3

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 4

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 5

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 6

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 7

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 8

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 9

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 10

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 11

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 12

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 13

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 14

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 15

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 16

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 17

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 18

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 19

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 20

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 21

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 22

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 23

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 24

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 25

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 26

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 27

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 28

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 29

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 30

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 31

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 32

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 33

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 34

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 35

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 36

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 37

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 38

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 39

 

لوکیشن های فیلم محمد رسول‌الله(ص) به روایت تصویر - تصویر 40

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه