فیلمی مستند از زندگی مادر ترزا با همکاری تهیه کننده سریال «۲۴» ساخته می‌شود. ونی کرانتس تهیه‌کننده ویژه سریال مشهوری چون «۲۴» قصه زندگی مادر ترزا را در قالب فیلمی مستند با عنوان «من تشنه‌ام» راهی پرده سینماها می‌کند. کر پیرسون نامزد اسکار برای نوشتن فیلمنامه «هتل رواندا» به عنوان نویسنده فیلمنامه این مستند انتخاب شده است تا ماجرای زندگی این خواهر روحانی متولد آلبانی را که زندگی اش را وقف خدمت به نیازمندان کرد، در برابر دید عموم قرار دهد. بنیاد ترزا با ارایه مطالبی که در این زمینه در اختیار د ...

فیلمی مستند از زندگی مادر ترزا با همکاری تهیه کننده سریال «۲۴» ساخته می‌شود

ونی کرانتس تهیه‌کننده ویژه سریال مشهوری چون «۲۴» قصه زندگی مادر ترزا را در قالب فیلمی مستند با عنوان «من تشنه‌ام» راهی پرده سینماها می‌کند.

Mother-Teresa[Www.KamYab.Ir]

کر پیرسون نامزد اسکار برای نوشتن فیلمنامه «هتل رواندا» به عنوان نویسنده فیلمنامه این مستند انتخاب شده است تا ماجرای زندگی این خواهر روحانی متولد آلبانی را که زندگی اش را وقف خدمت به نیازمندان کرد، در برابر دید عموم قرار دهد.

بنیاد ترزا با ارایه مطالبی که در این زمینه در اختیار دارد و نیز امکان استفاده از آرشیو این بنیاد، در کنار این پروژه قرار دارد. برای ساخت این فیلم تحقیقات ضروری در کلکته هند و تیخوآنا در مکزیک انجام می شود. کار نوشتن این مستند از اواخر فوریه (ماه آینده) آغاز می شود.

دست اندرکاران این فیلم ابراز امیدواری کرده‌اند که تا آخر سال ۲۰۱۴ کار ساخت آن را آغاز و بتوانند فیلم را در بهار یا تابستان ۲۰۱۵ راهی پرده های سینماها کنند.

مادر ترزا با ایجاد خیریه ای مذهبی در اوایل دهه ۱۹۵۰ به نیازمندان، یتیمان و بیماران کمک کرد و در سال ۱۹۶۵ اولین شاخه بین المللی بنیادش را در ونزوئلا به راه انداخت. تا اواخر دهه ۷۰ شمار بنیادهای بین المللی او از ۱۰ بنیاد هم فراتر رفته بود. او برای این خدمات در سال ۱۹۷۹ جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. با این حال به نحوه ارایه خدمات درمانی در بنیادهای او نیز هموارر اعتراض هایی می شد.

این فیلم کاملا زندگینامه ای نیست که از ابتدای زندگی مادر ترزا را در برابر دوربین قرار بدهد و بیشتر بر فعالیت های وی در دهه ۵۰ و زمانی که او وارد کلکته شد، تمرکز دارد.

کرانتس با وجود سابقه پرباری که در تلویزیون دارد، در سینما نیز کاملا باتجربه است و کارگردانی «بیگ بنگ» با بازی آنتونیو باندراس را انجام داده و تهیه کننده فیلم «جاده مالهالند» دیوید لینچ هم بوده است.او به صورت همزمان در حال آماده سازی تدارک لازم برای کارگردانی فیلمی علمی-تخیلی با عنوان «۶» هم هست که فیلمنامه آن را نیز خودش نوشته است.

مادر ترزا در سال ۱۹۱۰ در اسکوپیه امپراطوری عثمانی به دنیا آمد و در سال ۱۹۹۷ درگذشت. این راهبه کاتولیک در سال ۲۰۰۳ از سوی پاپ ژان پل دوم به عنوان قدیس شناخته شد. مادر ترزا در ماه مارس ۱۹۹۷ به دلیل بیماری از مقام خود استعفا کرد و در ۵ سپتامبر همان سال درگذشت. هنگام مرگ در مراکز امور خیریه او بیش از چهار هزار راهبه کار می کردند.

/ خبرگزاری مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه