فیلم‌های سینمایی ایرانی در راه الجزایر

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

فیلم‌های سینمایی ایرانی در راه الجزایر

 فیلم‌های سینمایی ایرانی در راه الجزایر

 درچارچوب برگزاری هفته فرهنگی ایران در الجزایر، فیلم‌های «امروز»، «خسته نباشید»، «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»، و «روزگاری عشق و خیانت» نمایش داده می‌شود.

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از تسنیم، در چارچوب «هفته فرهنگی ایران» که با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و عزالدین مهیوبی وزیر فرهنگ الجزایر 17 مهرماه در قسنطینه افتتاح شد، فیلم‌های «امروز»، «خسته نباشید»، «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»، «یک سطر واقعیت» و «روزگاری عشق و خیانت» نمایش داده می‌شود.

 

بهروز افخمی کارگردان و مرجان شیرمحمدی بازیگر و فیلمنامه نویس هم به عنوان نماینده سینما در این هفته فرهنگی حضور دارند.

 

بنابر این اعلام این خبر، در این رویداد فرهنگی که به مدت 7 روز در دو شهر مهم الجزایر (الجزیره و قسنطینه) صورت می‌گیرد، برنامه‌های هنری شامل اجرای موسیقی سنتی رهبری کیوان ساکت، نمایش ورزش اصیل و معنوی زورخانه‌ای، نمایش آثار صنایع دستی، نمایش آثار نقاشی، نمایشگاه عکس پیشرفت‌های نوین ایران بعد از انقلاب اسلامی و نمایشگاه کتاب، ارائه می‌شود.

 

در این هفته فرهنگی، محصولات متنوع قرآنی ارایه و اسناد نسخ خطی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایرن که بیانگر تاریخ روابط ایران و الجزایر است در معرض دید فرهیختگان و محققان الجزایری قرار خواهد گرفت.

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه