طرح‌های تصویرسازی سبک زندگی اسلامی که به همت بسیج شهرداری تهران در اتوبوس‌های تندرو تهران نصب شده، مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است. همیشه برای دریافت پیامی آموزنده نیاز به وجود زمان، مکان و شرایطی خاص نیست؛ شاید انتهای یک روزکاری، خسته از مشغله روزانه و در راه خانه هم بتواند زمان مناسبی برای یادگیری یک نکته کاربردی در زندگی باشد. وقتی در اتوبوسی مملو از جمعیت مجبور می‌شوید در جستجوی اندکی هوای تازه سر خود را بالا بیاورید پوسترهایی که در بالای پنجره‌ها نصب شده است خودنمایی می‌کند. طرح‌ها ...

فرهنگ سازی در اتوبوس های BRT

9-farhang[www.NayabFun.com]

طرح‌های تصویرسازی سبک زندگی اسلامی که به همت بسیج شهرداری تهران در اتوبوس‌های تندرو تهران نصب شده، مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.
همیشه برای دریافت پیامی آموزنده نیاز به وجود زمان، مکان و شرایطی خاص نیست؛ شاید انتهای یک روزکاری، خسته از مشغله روزانه و در راه خانه هم بتواند زمان مناسبی برای یادگیری یک نکته کاربردی در زندگی باشد.
وقتی در اتوبوسی مملو از جمعیت مجبور می‌شوید در جستجوی اندکی هوای تازه سر خود را بالا بیاورید پوسترهایی که در بالای پنجره‌ها نصب شده است خودنمایی می‌کند.

3-farhang[www.NayabFun.com]

طرح‌های تصویرسازی سبک زندگی اسلامی با موضوع‌های آسیب‌های تک‌فرزندی،‌ خرید کالای ایرانی، آسیب قلیان کشیدن، تأثیر شبکه‌های اجتماعی بروی خانواده، آسیب‌های ماهواره و نقش رسانه در خانواده، از اوایل سال ۹۴ به همت بسیج شهرداری تهران در اتوبوس‌های تندرو تهران نصب شده که مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است. به گزارش فارس، علاقمندان می‌توانند برای مشاهده طرح‌ها، صفحه اینستاگرام ۱۳۹۴ sabkezendegi را دنبال کنند.
در ادامه بخشی از طرح‌های فوق را مشاهده می‌کنید:
 
 
*خرید کالای ایران
 

1-farhang[www.NayabFun.com]

خدا بیامُرز پدر بزرگم این ضرب المثل و زیاد می‌گفت: «چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه». هر موقع می‌خواست چیزی بخره همیشه از تو محل خودمون می‌خرید و می‌گفت: این چهار تا مغازه که گناه نکردن اومدن تو این محل، اگر من و در و همسایه از اینها خرید نکنیم، خدایی نکرده ورشکسته میشن و با کلی بدهی میزارن میرن.
��کثر کاسب‌ها هم مال همین محل خودمون بودن، اونوقت دیگه نمی‌تونیم چشم تو چشمشون بیاندازیم، از خجالت زن و بچه‌شون آب می‌شیم. با یه جستجوی ساده تو اینترنت دیدم این حرف پدر بزرگ رو ژاپنی‌ها خوب بهش عمل کردند.
توجه به خرید کالای ملی در ژاپن، کار رو به جایی رسونده که الان می‌بینیم تو جهان با وجود اینکه بیش از ۱۲۰ میلیون جمعیت دارن، سومین قدرت اقتصادی جهان هستند. این یعنی اگه تو هر کشوری، مردم به خرید کالای ملی خودشون رو بیارند منفعتش برای همون مردم و مملکته.
 
 
*نماز اول وقت

4-farhang[www.NayabFun.com]

وقتی صدای الله اکبر در کوچه و پس کوچه‌های شهر ما می‌پیچد، نا خودآگاه انسان دلش می‌خواهد دستی به آب ببرد و با معبود خود خلوتی داشته باشد. البته این حال افرادی است که به قول معروف نور بالا می‌زنند و کارشون درسته.
وقتی جوانی قامت به نماز می‌بندد خداوند به وجود آن جوان می‌بالد و به فرشته‌ها می‌فرماید که ببینید این جوان را که چگونه با خلوص نیت، زندگی و کار و بار و همه چیزش را رها کرده و با من خلوت کرده؛ نماز در اصول دین ما قرار دارد و هرکسی می‌تواند بدون وقت قبلی و هیچ تشریفاتی مقابل بزرگ‌ترین معبود عالم بایستد و با او صحبت کند.
نماز خواندن هم در اول وقت فضیلتش چند صد برابر است نسبت به بجا آوردن آن در آخر وقت. امام صادق (ع) می‌فرمایند: فضیلت خواندن نماز در اول وقت نسبت به تأخیر انداختن آن، مثل فضیلت آخرت بر دنیاست.
 
 
*حجاب

5-farhang[www.NayabFun.com]

می‌دانید مشکل از کجاست؟ مشکل از مردی است که تیزیِ نگاه‌های ناجور به همسرش را در همه جا می‌بیند ولی به روی خودش هم نمی‌آورد… مردی که برای تأیید شدن توسط دیگران، حاضر است زیبایی‌های خصوصی همسرش را به اشتراک بگذارد…
مردی که آرایش غلیظ و دلربایی همسرش از نامحرمان در محیط کار، را می‌بیند ولی فداکارانه او را درک می‌کند؛ مردی که اگر به همسرش تیکه‌ای بیندازند، فوراً به فکر پایین آوردن فک دیگران میفتد، نه قد مانتوی همسر خود، حالا با این تفاسیر به نظر شما مشکل از کجاست؟
 


*غرب‌زدگی

2-farhang[www.NayabFun.com]

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه