فرصتی برای دیدن آثار چند نسل از نقاشان ایران

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

فرصتی برای دیدن آثار چند نسل از نقاشان ایران

فرصتی برای دیدن آثار چند نسل از نقاشان ایران

 سومین نمایشگاه مهمانی هنر با آثاری از هنرمندان صاحب نام ایران، عصر دوشنبه 23 تیرماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. 

 

نمایشگاه مهمانی هنر 3 به ابتکار خانه هنرمندان ایران برای سومین سال پیاپی در این مجموعه برپا می‌شود، دکتر مجید سرسنگی مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و مشاور هنری شهردار تهران درباره برگزاری این نمایشگاه معتقد است: همیشه این گلایه هست که برنامه‌های هنری مداوم نیستند و به تبع آن تاثیر ماندگار ندارند. مهم ترین ویژگی برنامه‌های هنری خانه هنرمندان ایران در سه سال اخیر تداوم آنها بوده است. این تداوم بر اساس یک راهبرد اساسی همیشه مد نظر بوده و از تحقق آن مراقبت شده است.

دکتر سرسنگی در ادامه با اشاره به هدف برگزاری این نمایشگاه، افزود: بنابراین اغلب برنامه‌ها بدون وقفه و با راهبرد و رویکرد معین به حیات خود ادامه داده‌اند و به طور خاص نمایشگاه مهمانی هنر سومین سال برپایی را سپری می‌کند. اما هدف از برپایی این نمایشگاه تقویت خلاقیت معنوی، تجلی حقیقت زیبایی شناسی و طرح مسئله موضوع رمضان و غنای روحانی آن برای ایجاد پیوند میان رمضان و هنر اصیل است.

در این نمایشگاه 60 اثر از هنرمندانی چون: پرویز کلانتری، کامبیز درم‌بخش، منوچهر معتبر، فریدون امیدی، رضا بانگیز، فرح ابولقاسم، شیرین اتحادیه، نگار کلانتری، علی ذاکری، حسن عامه‌کن، حبیب‌الله درخشانی، شعیب کاشانی، علی ترقی‌جاه، پژمان رحیم‌زاده و... به نمایش و فروش گذاشته شده است.

در حاشیه افتتاح این نمایشگاه جمشید حقیقت‌شناس، مدیر نگارخانه‌های خانه هنرمندان ایران که دو اثر از او نیز در این نمایشگاه حضور دارد، گفت: این نمایشگاه برای ماه مبارک رمضان برنامه ریزی شده، همانطور که این ماه، ماه مهمانی خدا است ما هم در خانه هنرمندان ایران مهمانی هنر برپا می‌کنیم. امسال، سومین سال برگزاری نمایشگاهی با عنوان مهمانی هنر است که از هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر دعوت می‌شود که بیایند و از این نمایشگاه دیدن کنند.

این هنرمند در ادامه افزود: ما از هنرمندانی که در این نمایشگاه اثر یا آثاری دارند، برای حضور در این نمایشگاه دعوت کرده‌ایم. کلا فعالیت نگارخانه‌های خانه هنرمندان چند بخش دارد، یک بخش متقاضیان را شامل می‌شود که خودشان به دو بخش افراد و سازمان ها و موسسات تقسیم می‌شوند که درخواست برگزاری نمایشگاه در خانه هنرمندان ایران را دارند. بخش دیگر مربوط است به کارهای مشترکی که ما با دیگران انجام می‌دهیم، مثل اکسپوی عکس تهران، بخشی از جشن تصویر سال، هفته‌های فرهنگی و ..، بخش دیگری نیز داریم که خود خانه هنرمندان طراحی و اجرا می‌کند مثل نمایشگاه‌های «مهمانی هنر»، «سال»، «کلکسیون»، «چراغی در این خانه روشن است» و ... که این بخش از برنامه‌ها رو به رشد است یعنی تمایل بیشتر به این سمت است که سیستم برگزاری نمایشگاه‌ها در خانه هنرمندان ایران هدایت شده‌تر باشند چون کسانی که متقاضی هستند، صرفا از این فضا استفاده می‌کنند و این موضوع جنبه‌های خوب وبد مخصوص به خود را دارد، ما سعی کردیم که کسانی که از این فضا استفاده می‌کنند هم برنامه‌هایی برگزار کنند که به صورت سالانه تکرار شود یعنی مثلا نمایشگاه وان پیکس، سه سال است که در اینجا برگزار می‌شود. سعی بر این است که هر نمایشگاه توالی داشته باشد چون در این صورت شکل سازنده‌تری پیدا خواهد کرد، فکر نمی‌کنیم که یک نمایشگاه خوب بگذاریم و تمام شود بیشتر می‌خواهیم یک نمایشگاه خوب را در یک پروسه بهتر و بهتر ارائه دهیم.

نمایشگاه مهمانی هنر3 تا 2 مردادماه در نگارخانه های پاییز، زمستان و ممیز خانه هنرمندان ایران دائر خواهد بود و علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از ساعت 14 تا 20 به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر مراجعه نمایند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88317484 تماس حاصل نمایند. 

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه