فرانسه 2 بر 0 نیجریه را شکست داد و حریف آلمان شد

نتیحه بازی فرانسه و نیجربه در جام جهانی 2014 برزیلفرانسه

تیم ملی فرانسه با پیروزی 2 بر صفر برابر نیجریه به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کرد.

در شب سوم مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی برزیل از ساعت 20:30 دوشنبه دو تیم فرانسه و نیجریه به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه 2 بر صفر به سود شاگردان دیدیه دشان به پایان رسید.

در دقایق ابتدایی بازی بر خلاف انتظار این نیجریه بود که به گل رسید اما داور اعتقاد داشت که این گل در موقعیت آفساید به ثمر رسیده و آنرا مردود اعلام کرد. در ادامه آبی پوشان فرانسه موقعیت های مناسبی برای گلزنی داشتند که هر بار با سد محکمی به نام انییاما روبرو می شدند. در نهایت نیمه نخست این مسابقه با همین نتیجه به پایان رسید تا چهل و پنج دقیقه نفس گیر در انتظار دو تیم باشد.

با شروع نیمه دوم شاگردان دیدیه دشان که نمی خواستند فرصت حضور در مرحله یک چهارم نهایی را از دست بدهند، نبض میدان را در اختیار گرفتند. جدی ترین موقعیت فرانسه در دقیقه 70 به دست آمد که مدافع نیجریه ضربه کریم بنزما را از روی خط دروازه بیرون کشید. تنها هفت دقیقه بعد نوبت به والبوئنا رسید که دروازه عقاب ها را تهدید کند اما شوت سرکش او به تیرک افقی دروازه برخورد کرد. سرانجام در دقیقه 80 بود که فرانسه به گل رسید.

پل پوگبا ستاره جوان فرانسه با یک ضربه سر تیمش را پیش انداخت. در حالی که این دیدار با همین نتیجه رو به پایان بود بازیکن نیجریه به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا فرانسه با پیروزی 2 بر صفر به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 صعود کند. / خبرآنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه