فراخوان عکاسی - سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی شهر تهران - منتشر شد

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

فراخوان عکاسی «سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی شهر تهران» منتشر شد

فراخوان عکاسی «سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی شهر تهران» منتشر شد

سازمان زیباسازی شهر تهران همزمان با سمپوزیوم مجسمه سازی شهر تهران اولین مسابقه عکاسی از این رویداد هنری را برگزار می‌کند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس ، سیدمجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این خبر، گفت: اولین فراخوان عکاسی «سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی شهر تهران» با هدف به تصویر در آوردن این دوره از سمپوزیوم در دو بخش عمومی و حرفه‌ای برگزار می‌کند که در بخش عمومی عکس‌هایی از هفتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی شهر تهران که با موبایل و دوربین‌های معمولی گرفته شده باشد، می‌توانند شرکت کنند.

موسوی با اشاره به این در بخش حرفه‌ای عکس‌‌هایی از هفتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی شهر تهران که با عکاسی حرفه‌ای و دوربین‌های با کیفیت بالا گرفته شده باشد، شرکت می‌کنند، ادامه داد: شرکت برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان به عکاسی در این جشنواره آزاد است و علاقه‌‌مندان از اول مهر ماه مصادف با افتتاحیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران در محل برج میلاد تا 18 مهر ماه 1394 فرصت دارند به عکاسی از این رویداد هنری بپردازند.

به گفته او هر عکاس می‌تواند حداکثر 10 قطعه عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی برای شرکت در فراخوان انتخاب و از طریق سامانه در نظر گرفته شده که آدرس آن در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران zibasazi.ir ذکر شده به دبیرخانه ارسال کند.

موسوی با اشاره به اینکه حداکثر حجم مجموع عکس‌های ارسالی 5000 کیلوبایت و با سایزهای حداقل 600 * 800 پیکسل و حداکثر 768 * 1024 پیکسل باید باشد، ادامه داد: پس از راه یابی اثر، عکاس باید فایل خود را با فرمت Tiff در قالب لوح فشرده (DVD) با درج مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن همراه) به دبیرخانه ارسال کنند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه هیئت داوران متشکل از سه کار‌شناس و هنرمند است، درمورد جایزه این مسابقه افزود: در بخش عمومی به نفر اول دیپلم افتخار و یک قطعه سکه تمام بهار آزادی، نفر دوم دیپلم افتخار و یک قطعه نیم سکه بهار آزادی و نفر سوم دیپلم افتخار و یک قطعه ربع سکه بهار آزادی تعلق می‌گیرد.

او در مورد جایزه بخش حرفه‌ای گفت: در بخش حرفه‌ای نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ 3میلیون تومان، نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ 2میلیون تومان و نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ 1 میلیون تومان اهدا می‌شود.

گفتنی است آخرین مهلت ارسال آثار شنبه 18 مهر خواهد بود؛ انتخاب و داوری عکس‌ها تا 21 مهر انجام می شود و مراسم تقدیر و تشکر و اهدای جوایز 23 مهر ماه مصادف با مراسم اختتامیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران برگزار خواهد شد.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه