گروه سیاسی صراط” – رئیس هیأت پارلمانی اروپا در سفر به کشورمان، دیدار با نسرین ستوده و جعفر پناهی را مهم‌ترین ملاقات در تهران عنوان کرد و گفت رئیس‌جمهور جدید ایران نسرین ستوده را آزاد کرده است. به گزارش گروه سیاسی کمیاب، تاریا کرونبرگ در یک نشست خبری گفت که “یکی از مهم‌ترین دلایلی که ما به ایران سفر کردیم دیدار با برندگان جایزه ساخاروف، یعنی نسرین ستوده و جعفر پناهی بود. ما با آنها دیدار و چندین ساعت با هم بحث کردیم. ”. وی قابی را که نسرین ستوده به وی اهدا کرده بود را به حاضرین نشان داد و در ...

فتنه‌گری که روحانی آزادش کرد؟!

گروه سیاسی صراط” – رئیس هیأت پارلمانی اروپا در سفر به کشورمان، دیدار با نسرین ستوده و جعفر پناهی را مهم‌ترین ملاقات در تهران عنوان کرد و گفت رئیس‌جمهور جدید ایران نسرین ستوده را آزاد کرده است.

01-Rohani[WwW.KamYab.IR]

به گزارش گروه سیاسی کمیاب، تاریا کرونبرگ در یک نشست خبری گفت که “یکی از مهم‌ترین دلایلی که ما به ایران سفر کردیم دیدار با برندگان جایزه ساخاروف، یعنی نسرین ستوده و جعفر پناهی بود. ما با آنها دیدار و چندین ساعت با هم بحث کردیم.”

وی قابی را که نسرین ستوده به وی اهدا کرده بود را به حاضرین نشان داد و در ادامه گفت: “این دیدار بخشی از برنامه رسمی ما نبود اما ما به رسم احترام به جایزه ساخاروف ما با نسرین ستوده دیدار کردیم و او این اثر هنری (اشاره به قاب) را به من اهدا کرد. او الان آزاد شده، آقای روحانی او را آزاد کرده، اما او هنوز قادر به ادامه دادن کارش نیست.”

هنوز معلوم نیست منظور دقیق این مقام اروپایی از آزاد کردن یکی از محکومان فتنه توسط روحانی چیست و هیچ یک از مقامات دولتی نیز تا کنون واکنشی به این موضوع نشان نداده‌اند. این در حالی است که امور مربوط به محاکمه، آزادی و… محکومان کشور در حوزه اختیار دولت نیست.

گفتنی است دیدار هیات پارلمانی اروپا با دو محکوم فتنه در سفارت یونان انجام شده و هنوز هیچ یک از طرف های مسئول در این ماجرا، یعنی وزارت امور خارجه و مجلس مسئولیت آن را نپذیرفته اند.

هیات پارلمانی اروپا پیش از این ۴ بار در سال های ۸۸، ۹۰، ۹۱ و اردیبهشت ۹۲ درخواست سفر به ایران را داده بود اما به دلیل تعیین شرط دیدار با دو فعال فتنه، سفر آنها با مخالفت ایران لغو شده بود اما چهار ماه بعد از آنکه کلید دولت به دست حسن روحانی و همفکران او افتاد، این سفر انجام و دیدار با فعالان فتنه نیز دقیقا مطابق خواست هیات اروپایی انجام شد!

با این وجود موضوع مهم تر سکوت دولت درباره اظهارات این مقام اروپایی مبنی بر آزاد کردن فعال فتنه توسط روحانی است که صرفا بر شبهات مربوط به اظهارنظر او افزوده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه