عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه

گروهی از توریست های روسی پس از پایان زمان بازدید از اهرام مصر از محوطه آن خارج نشدند تا بتوانند هر جا که می خواهند سرک بکشند و هر کار که می خواهند انجام دهند.

ویتالی راسلاو هم یکی از این افراد بوده است. وی علاوه بر عکاسی از اهرام ثلاثه، از بالای این اهرام از قاهره عکس گرفته است.

وی می گوید، از سال ۱۹۸۰، مدیران این اثر اجازه بالا رفتن از هرم ها را به بازدیدکنندگان نمی دهند و فقط تعداد کمی از آنان با دادن رشوه به نگهبانان توانسته اند این کار را انجام دهند. به نظرم این تنها راهی بود که مرا به خواسته ام می رساند.

مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده‌است. هرم بزرگ جیزه یکی از اهرام در مجموعه اهرام جیزه و تنها بازمانده عجایب هفت‌گانه جهان محسوب می‌شود. قدمت اهرام جیزه به سلسله چهارم مصر می‌رسد که نام‌های آنها عبارتند از هرم خوفو، هرم خفره و هرم منکور. که خوفو بزرگترین شان و یکی از عجایب هفت گانه است.

مساحت جیزه در حدود ۸ کیلومتر است. سه هرم اصلی مجموعه عبارتند از هرم خوفو، هرم خفره و هرم منکور. علاوه بر آن چندین هرم کوچکتر، مجسمه ابوالهول و کشتی بزرگ مصری متعلق به ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح نیز در منطقه جیزه واقع شده‌است. برخی از پژوهشگران، تاریخ ساخت اهرام را به بیش از ۱۲ هزار سال پیش نسبت می‌دهند که هنوز منبع موثقی در این مورد یافت نشده‌است.

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 1

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 2

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 3

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 4

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 5

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 6

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 7

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 8

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 9

عکاسی یواشکی از نمای بالای اهرام سه گانه - تصویر 10

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه