یک تیم از محققان بریتانیایی تلاش می کنند رکورد سرعت زمینی را شکسته و برای تأمین موتور اتومبیلی که این رکورد را می شکند با یک شرکت تولید موتور جت در نروژ همکاری خواهند کرد. تیم بریتانیایی پروژه اتومبیل فراصوت بلودهوند از یک موشک ساخت شرکت نروژی نامو برای این شکست رکورد در سال ۲۰۱۵ استفاده می کند. این پروژه دربرگیرنده ساخت اتومبیلی به نام بلاهوند است، اتومبیل فراصوتی که نام خود را وامدار یک نوع سگ شکار با شامه بسیار تیز است. انرژی این اتومبیل توسط دو موتور، یک موتور جت و یک موتور موشک تأمین ش ...

شکستن رکورد سرعت زمینی با تلفیق اتومبیل و جت

یک تیم از محققان بریتانیایی تلاش می کنند رکورد سرعت زمینی را شکسته و برای تأمین موتور اتومبیلی که این رکورد را می شکند با یک شرکت تولید موتور جت در نروژ همکاری خواهند کرد.

Rocket-engine-car[WwW.KamYab.IR]

تیم بریتانیایی پروژه اتومبیل فراصوت بلودهوند از یک موشک ساخت شرکت نروژی نامو برای این شکست رکورد در سال ۲۰۱۵ استفاده می کند.

این پروژه دربرگیرنده ساخت اتومبیلی به نام بلاهوند است، اتومبیل فراصوتی که نام خود را وامدار یک نوع سگ شکار با شامه بسیار تیز است. انرژی این اتومبیل توسط دو موتور، یک موتور جت و یک موتور موشک تأمین شده و تلاش می کند رکورد کنونی ۱۲۲۷ کیلومتر در ساعت را بشکند.

این اتومبیل از موتور جت یوروفاتر تایفون استفاده می کند که توسط شرکت رولز رویس ساخته شده تا آن را با سرعتی حدود ۵۶۳ کیلومتر در ساعت به پیش براند و پس از آن موتور موشک را روشن کند تا به سرعت فراصوت دست یابد.

شرکت نامو در نروژ موتورهایی برای موشک های نظامی می سازد و همچنین موتورهایی که برای جداسازی مراحل در سکوی پرتاب آریان ۵ سازمان فضایی اروپا به کار می رود.

این گروه بریتانیایی با استفاده از ترکیب سوخت جامع و مایع انرژی هیبریدی خود را تولید کرده اند و آن را در مراحل اولیه آزمایش کرده اند، نتایج این آزمایش ها نشان می دهد که هنوز هم باید تحقیقات و هزینه های بیشتری برای تکمیل آن صرف شود. از این رو این گروه به شرکت نروژی نامو روی کرد تا از تجربه و تسهیلات آن استفاده کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه