شهاب مرادی: چه دلیلی دارد ما برای موسیقی هزینه کنیم؟

سرویس هنربه نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با اشاره به وجود 300 آموزشگاه موسیقی در تهران گفت: چه دلیلی دارد این سازمان برای موسیقی هزینه کند؟

حجت‌الاسلام شهاب مرادی در سیزدهمین همایش «عمری با قرآن و تجلیل از پیشکسوتان قرآنی پایتخت» اظهار کرد: بحثی درباره موسیقی دارم که البته حالا خیلی‌ها برای دیده شدن و شنیده شدن خیلی درباره آن صحبت کردند. ما حرفمان این است؛ در تهران بیش از 300 آموزشگاه موسیقی وجود دارد. چه دلیلی دارد ما به عنوان یک مجموعه عمومی غیر دولتی یا حتی نهادهای دولتی در این موضوع هزینه کنیم؟ باید برویم در آن فضاهایی از هنر که نیاز است کمک کنیم تا هم رضایت مردم به دست بیاید هم رضایت حضرت آقا در فضای فرهنگ جلب شود.

او با اشاره به اینکه برخی نقدهای نادرست قرآن را از سبک زندگی دور کرده است، گفت: نمی‌توان از ابتدا از همه انتظار حفظ، درک و عمل به قرآن را داشت و اگر همه چیز را صد درصدی بخواهیم، به هیچ چیز نمی‌رسیم.

مرادی با اشاره به سیزدهمین همایش تجلیل از خادمان قرآن و استادانی که در پیشگاه قرآن به جامعه خدمت می‌کنند، تصریح کرد: ترجمه دیگر این همایش تجلیل از استادانی است که کودکی و جوانی خود را صرف قرآن کرده‌اند؛ آن هم در زمانی که صحبت از حفظ قرآن در کشور نبود.

سیزدهمین همایش عمری با قرآن شامگاه روز سه‌شنبه 24 تیرماه همزمان با هفدهمین روز ماه مبارک رمضان با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، لاله افتخاری رئیس فراکسیون قرآن مجلس، حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، حجت‌الاسلام حسین کوششی مدیر عامل اتحادیه موسسه‌های قرآنی ایران و جمعی از استادان قرآن‌پژوه و قاریان ممتاز در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه