نقدی بر یک اقدام عجیب. کاری با مؤسسه نصب کننده این بنرها نداریم و اتهامی متوجه شان نمی کنیم ولی به یقین بر این باوریم که “تجارت” بسیاری، در ادامه تنش در سیاست خارجی و تحریم هاست و در آینده ، به همان میزان که مذاکرات جلوتر برود ، “تاجران تحریم” نیز فعالیت های تخریبی خود را افزایش خواهند داد. در روزهای اخیر ، بیلبوردهایی در سطح شهر تهران نصب شده اند که طی آن ، مذاکرات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران با آمریکا ، به طور واضحی تخطئه شده است. البته ظاهر قضیه ، تأکید بیلبوردها بر عدم صداقت آمریکا در ...

نقدی بر یک اقدام عجیب

شلیک به دیپلماسی روحانی در خیابان های تهران!

کاری با مؤسسه نصب کننده این بنرها نداریم و اتهامی متوجه شان نمی کنیم ولی به یقین بر این باوریم که “تجارت” بسیاری، در ادامه تنش در سیاست خارجی و تحریم هاست و در آینده ، به همان میزان که مذاکرات جلوتر برود ، “تاجران تحریم” نیز فعالیت های تخریبی خود را افزایش خواهند داد.

در روزهای اخیر ، بیلبوردهایی در سطح شهر تهران نصب شده اند که طی آن ، مذاکرات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران با آمریکا ، به طور واضحی تخطئه شده است. البته ظاهر قضیه ، تأکید بیلبوردها بر عدم صداقت آمریکا در مذاکرات است. به عنوان مثال در یکی از این بیلبوردها ، طرف مذاکره کننده ایرانی با یک کیف در مقابل طرف آمریکایی نشسته اما طرف مقابل ، تفنگ دارد و در تصویر دیگر ، سگ شکاری و … .

در این که آمریکایی ها ، در طول تاریخ روابط شان با ایران ، رفتار صادقانه ای نداشته اند ، تردیدی نیست و هم طراحان و سفارش دهندگان بیلبورد ها و هم مخاطبان آن و هم نویسنده این سطور و هم خوانندگان مطلب حاضر، عموماً بر درستی این گزاره متفق القول هستند. به نظر هم نمی رسد کسی آنقدر ساده لوح باشد که تصور کند طرف آمریکایی بعد از ۳۴ سال قطع رابطه، از سر صداقت و صفای باطن به فکر مذاکره و تعامل با ایران افتاده است.

2-Banner Tahrim[WwW.KamYab.IR]

با این اوصاف، بیلبوردهای موصوف ، چیز جدیدی بر دانسته های مردم نمی افزاید و تحصیل حاصل است. بنابراین ، هدف اصلی این بیلبوردها ، انتقال این گزاره به ذهن مردم که “آمریکا صداقت ندارد” نیست ، زیرا خود مردم ، این را بهتر از طراحان این بیلبوردها می دانند.

پس هدف چیست؟
کاملاً مشخص است که هدف این بیلبوردها ، مخدوش کردن روندی است که دولت روحانی در سیاست تنش زدایی در روابط خارجی آغاز کرده است و الّا چرا آقایان درست در این مقطع که مذاکرات حساس ایران و غرب در حال ورود به مرحله جدیدی است ، به یادشان افتاده که بیلبورد بزنند؟
آنها حتی در طراحی طرف ایرانی مذاکرات نیز ، از شخصی با ریش پروفسوری استفاده کرده اند و این در حالی است که محمد جواد ظریف ، تنها مذاکره کننده ارشد ایرانی است که ریش پروفسوری دارد.

3-Banner Tahrim[WwW.KamYab.IR]

البته این که چرا آقایان هنگامی که محمود احمدی نژاد ، نامه های بی جواب به روسای جمهور امریکا می نوشت ، حواس شان نبود که آمریکا صداقت ندارد؟ سوالی است که خودشان باید جواب بدهند اما عجالتاً از نصب کنندگان این بنرها که آشکارا از تنش زدایی بین ایران و آمریکا واهمه دارند باید پرسید که هزینه این همه بیلبورد را از کجا آورده اند؟
این تابلوهای تبلیغاتی ، با امضای موسسه هنری و رسانه ای “اوج” در سطح شهر نصب شده اند. چندی پیش ، این موسسه اعلام کرد که یک NGO مردمی است که از طریق فروش محصولاتش و نیز برخی کمک ها ، فعالیت می کند. این که چه نهادهایی پشت سر این موسسه هستند، سوالی است که زیاد وارد آن نمی شویم و فقط این سوال را می پرسیم که آیا سایر NGO ها نیز می توانند منویات خود را بیلبورد کنند و در جای جای شهر نصب نمایند ولو آن که از سازمان زیباسازی هم مجوز نگیرند؟ این چه NGO یی است که می تواند آزادانه و بدون مجوز از شهرداری شهر را پر از بیلبوردهای خود کند و آشکارا به سمت سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی شلیک کند و پاسخگو هم نباشد؟
سوگند به خدای محمد(ص) که مردم شعور دارند و می فهمند.

1-Banner Tahrim[WwW.KamYab.IR]

وقتی اینان در علن ، چنین علیه سیاست خارجی دولت روحانی می تازند و جوسازی می کنند ، خدا می داند که در خفا چه می کنند؟!

کاری با موسسه نصب کننده این بنرها نداریم و اتهامی متوجه شان نمی کنیم ولی به یقین بر این باوریم که “تجارت” بسیاری ، در ادامه تنش در سیاست خارجی و تحریم هاست و در آینده ، به همان میزان که مذاکرات جلوتر برود ، “تاجران تحریم” نیز فعالیت های تخریبی خود را افزایش خواهند داد.

نقل از: عصر ایران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه