شبکه مستند تا پایان سال HD می‌شود

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

شبکه مستند تا پایان سال HD می‌شود

 شبکه مستند تا پایان سال HD می‌شود

مدیر شبکه مستند درباره‌ی اچ‌دی شدن این شبکه‌، برنامه‌های جدید شبکه مستند‌ و همچنین برگزاری مراسمی تحت عنوان تقدیر از مستندسازان قبل و بعد از انقلاب اسلامی، توضیحاتی را ارائه داد.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا ، امیر تاجیک ابتدا درباره‌ی زمان دقیق اچ‌دی شدن شبکه مستند، گفت: اخیرا با آقای مهدی اخوان بهابادی، قائم مقام رییس سازمان صدا و سیما در همین زمینه صحبت‌هایی داشتم، به دلیل اینکه این اتفاق یکسری زیرساخت‌هایی مثل اتوماسیون را لازم دارد، کمی زمان می‌برد. ضمن اینکه در حال حاضر هم تجهیزات اچ‌دی شدن شبکه مستند خریداری شده و در حال نصب است ولی به دلیل داشتن آزمون و خطا زمان‌بر است.

 

وی سپس اعلام کرد: برنامه‌ریزی و پیش‌بینی ما برای اچ‌دی شدن شبکه مستند این بود که این اتفاق تا پاییز امسال بیفتد، ولی به لحاظ سیگنال‌رسانی ماهواره باید یکسری اقدامات انجام شود و این دیگر دست سازمان صدا و سیماست. امیدواریم تا پایان امسال این اتفاق بیفتد. مهم‌ترین دغدغه ما در این زمینه این است که همزمان با اچ‌دی شدن‌، شبکه مستند همچنان پخش سراسری خود را حفظ کند.

 

مدیر شبکه مستند در ادامه از برگزاری مراسمی در جهت تقدیر از مستندسازان خبر داد و گفت: 16 شهریور ماه قرار است در یک مراسم رسانه‌ای از مستندسازان قبل و بعد از انقلاب کشورمان تقدیر کنیم. این مراسم با حضور دکتر سرافراز و مدیران فرهنگی سازمان صدا‌و‌سیما در سالن همایش‌های صدا‌و‌سیما برگزار خواهد شد.

همچنین هفته آینده هم یک مراسم رونمایی خواهیم داشت، ما پنج قسمت مستند جست‌وجو گرایانه با موضوع «بررسی باند مافیای قدرت در ورزش کشورمان» ساختیم که می‌خواستیم قبل از پخش، یک مراسم رونمایی داشته باشیم. این مستند جزو کارهای اجتماعی‌مان است که به زودی پخشش از شبکه مستند آغاز می‌شود.

 

او ادامه داد: پنجم مرداد ماه - هم یک مجموعه غنی از تصاویر دیده نشده از عملیات مرصاد را به نمایش گذاشتیم.

 

تاجیک در پایان به درگذشت سارا صفالو - همکار تازه درگذشته در روابط عمومی شبکه مستند - اشاره کرد و گفت: اتفاق خیلی تلخی بود، ما هنوز هم جای خالی ایشان را در شبکه مستند احساس می‌کنیم. روحش شاد و یادش گرامی؛ ما قصد داریم بزودی یک مراسم یاد بود رسانه‌ای برای ایشان برگزار کنیم. 

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه