سری دوم - روایت شیدایی - تولید می‌شود

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

سری دوم «روایت شیدایی» تولید می‌شود

 سری دوم «روایت شیدایی» تولید می‌شود

تهیه‌کننده «نبهان» گفت: با توجه به رویکرد مثبتی که مردم به این برنامه داشتند قصد داریم سری دوم آن را هم تولید کنیم که در آن افراد موفق دیگری حضور خواهند داشت.

به گزارش راسخون ، محمد نبهان تهیه کننده و کارگردان مجموعه مستند «روایت شیدایی» در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: این مجموعه با افراد موفقی هم صحبت می‌شود که موفقیت خود را مدیون تلاش و توسل به ائمه می‌دانند.

وی افزود: ما در هر برنامه سراغ یکی از نخبگان جامعه می‌رویم که به نوعی در شغل و زندگی خود الگو هستند و جالب اینجاست که این افراد به صراحت اعلام می‌کنند از اهل بیت علیهم السلام الگو گرفته‌اند در واقعه می‌خواهیم بگوییم درست است که واقعه عاشورا سال‌ها پیش رخ داده و به ظاهر تمام شده است اما این به معنای تمام شدن همه چیز نیست بلکه امروز افراد موفقی هستند که از‌‌ همان واقعه‌ای که به ظاهر فقط در چند ساعت اتفاق افتاد سرمشق گرفته‌اند.

کارگردان «روایت شیدایی» افزود: با توجه به این‌که صد‌ها سال از دوران ائمه اطهار می‌گذرد اما زندگی این افراد که به نوعی نخبه زمان بوده‌اند، می‌تواند برای مردم و به ویژه جوان‌ها سرمشق باشد ولی باید بتوان هر بار و با توجه به عصری که در آن زندگی می‌کنیم این نخبگان را به زبان امروزی معرفی کنیم.

نبهان تاکید کرد: این‌که برخی فقط در مناسبت‌ها و ایام سوگواری‌ها یاد ائمه می‌افتند و عزاداری می‌کنند درست نیست بلکه شناخت ائمه و معرفت درباره رفتار و کردار این بزرگواران مهم است البته عزاداری و گریه برای اهل بیت علیهم السلام خوب است اما آنچه مهم است این‌که بتوانیم جوان‌ها را با اخلاق ائمه آشنا و جذب آن‌ها کنیم و این نیاز به هنری خاص دارد.

وی گفت: ما سعی کردیم در «روایت شیدایی» درقالبی هنرمندانه و از زبان افراد موفق جامعه که هر کدام طرفداران زیادی دارند با مردم صحبت کنیم و به جوان‌ها بگوییم تلاش رمز موفقیت است و در کنار این تلاش، توسل می‌تواند این موفقیت را بیشتر کند.

نبهان افزود: به عنوان مثال ما در برنامه‌هایمان از طالقانی که یکی از ورزشکاران موفق بوده یا از دکتر 19 ساله، یا از فردی که در فقر شدید توانسته فوق دکترا بگیرد دعوت کردیم در برنامه حاضر شوند و از تاثیر اهل بیت علیهم السلام در زندگیشان بگویند و می‌بینیم آن‌ها به چه زیبایی اعلام می‌کنند در مشکلات به ائمه اطهار متوسل می‌شوند و هر بار هم دست یاری آن‌ها را در زندگی حس می‌کنند.

تهیه کننده «روایت شیدایی» با بیان این‌که ما در هر برنامه یکی از ائمه اطهار و شهدای کربلا را به عنوان الگو مطرح می‌کنیم، افزود: امام حسین (ع)، حضرت زینب (س)، حضرت رقیه (س)، حضرت علی‌اکبر (ع) و جناب حر از جمله کسانی هستند که ما در این مجموعه معرفی کرده‌ایم و نخبگانی که در زندگی از این بزرگواران الگو گرفته‌اند با حضور در برنامه داستان زندگی و تجربیاتشان ازحضور اهل بیت علیهم السلام را در زندگی نقل کرده‌اند.

نبهان با اشاره به برنامه‌ای که مربوط به جناب حر است گفت: مثلا ما در یکی از برنامه‌ها از یک خانم عراقی به نام خانم وهاب‌زاده دعوت کردیم که داستان زندگی‌اش را بگوید این زن که یک عراقی الاصل است با الهام گرفتن از زندگی حر، در جنگ ایران و عراق برای ایران جنگیده و جانباز شده است.

کارگردان مجموعه «روایت شیدایی» افزود: یا در یکی از برنامه‌ها یک فرد معلول جوان که نویسنده کتاب پر فروش «پای آهنین» است حضور پیدا کرده بود و به صراحت می‌گفت از حضرت علی اکبر در زندگی الگو می‌گیرد. که همه این‌ها هر کدام می‌تواند برای مردم درس آموز باشد و نشان دهد کسانی هستند که علیرغم داشتن موقعیت‌های فراوان برای زندگی راحت در آن سوی مرز‌ها و کشورهای غیراسلامی، با الگو گرفتن از اهل بیت علیه السلام زندگی راحت را برای خدمت به کشور اسلامی و وطنشان کنار گذاشته‌اند.

نبهان با توجه به استقبال زیاد مردم از این مجموعه گفت: در نظر داریم با توجه به رویکرد مثبتی که مردم به این برنامه داشتند سری دوم آن را هم تولید کنیم که در آن افراد موفق دیگری حضور خواهند داشت.

مجموعه مستند «روایت شیدایی» از اواسط ماه گذشته تا 2 دی‌ هر روز ساعت 18 از شبکه یک سیما پخش شود.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه