ساخت هر iPhone برای اپل چقدر هزینه دارد؟

ساخت هر iPhone برای اپل چقدر هزینه دارد؟

 

1-Ifon[wWw.kamyab.ir]

اپل با گوشی هوشمند جدید خود یعنی آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس امروز موفق شد تا رکورد‌های فروش را بشکند. ۱۰ میلیون نسخه از گوشی‌های جدید اپل تا امروز به فروش رفته است. اما شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که هزینه سخت‌افزارهای به کار رفته در این گوشی هوشمند برای اپل چقدر تمام می‌شود!

به گزارش «کمیاب»، رکورد پیش‌فروش آیفون تنها در ۲۴ ساعت ابتدایی، برابر با ۴ میلیون نسخه برای این هوشمند جدید بود که رکوردهای فروش و پیش فروش را جابجا کرد؛ اما امروز شرکت اپل موفق شد ‌یک بار دیگر رکوردهای فروش را جابجا کند: ۱۰ میلیون نسخه در تنها سه روز از زمان انتشار نسخه جدید!

این در حالی است که لاین گوشی هوشمند جدید تا کنون تنها به شکل رسمی در کشورهای آمریکا، انگلستان، استرالیا، پورتوریکو، کانادا، فرانسه، آلمان، هنگ کنگ، سنگاپور و ژاپن منتشر شده و به فروش می‌رسد. در نتیجه می‌توان انتظار داشت در روزهای آتی این رکورد با رسیدن آیفون ۶ به بازارهای جدید باز هم جابجا شود.
ساخت هر iPhone برای اپل چقدر هزینه دارد؟ + فیلم
اما بهای هر آیفون ۶ در بازار به شکل رسمی برابر با ۶۴۹ دلار از سوی شرکت اپل تعیین شده است؛ اما هزینه سخت‌افزارهای به کار رفته در این گوشی هوشمند برای اپل چقدر است؟

نشریه CNNMoney در ویدئویی که بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، به شکلی جالب توجه هزینه هر یک از سخت افزارهای به کار رفته در گوشی هوشمند اپل را مورد بررسی قرار داده است. هزینه‌هایی از جمله صفحه نمایش، باتری، دوربین، بورد و… .

نکته جالب در اینجاست که بنا بر ‌بررسی CNNMoney هزینه نهایی برای همه این سخت‌افزار‌ها چیزی ‌حدود ۲۲۷ دلار برای شرکت اپل تمام شده است؛ یعنی اختلاف قیمتی برابر با ۳۷۲ دلار در هر آیفون برای اپل.

البته این ویدئو تنها نشان‌دهنده هزینه سخت‌افزار‌های به کار رفته در این گوشی هوشمند است. در کنار این هزینه قطعا باید هزینه‌های مربوط به بازاریابی، طراحی، کارمندان و مانند آن را نیز افزود.

از سوی دیگر، نباید هرگز تجربیات شرکت بزرگی مانند اپل را در این باره به دست فراموشی سپرد. بی‌گمان اگر امروز شرکتی مانند اپل قادر به آن شده ‌که هزینه‌های سخت‌افزاری خود را تا این حد کاهش دهد، نتیجه سرمایه‌گذاری‌های کلان و هدفداری است که این شرکت در سال‌های گذشته صورت داده است.

برای نمونه، چندی پیش، شرکت اپل اقدام به خرید شرکت Beats Electronic تولید کننده لوازم صوتی و هدفون ‌به قیمت حدود ۳ میلیارد دلار کرد. بسیاری از کار‌شناسان در‌‌ همان زمان در این خصوص گمانه‌زنی می‌کردند که اپل برای آینده نزدیک خود در این خصوص برنامه‌ریزی کرده است و چه بسا این هزینه ۳ میلیارد دلاری، در آینده بازخوردهای خود را نشان خواهد داد.

اما با ‌وجود این، هنوز هم اختلاف قیمت موجود در بین هزینه‌های تمام شده در گوشی آیفون و قیمت فروش آن قابل توجه است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه