شب بیست و نهم دی در حالی که خودروها با سرعت در بزرگراه شهید کلانتری مشهد حرکت می کردند ناگهان زن جوانی با باز کردن در عقب یک خودرو پراید خود را به کنار جاده پرت کرد. یکی از رانندگان وظیفه شناس با مشاهده این صحنه و در حالی که سعی می کرد شماره پراید را به ذهن بسپارد به تعقیب پرایدسواران پرداخت. از سوی دیگر زن جوان که به شدت زخمی شده بود و روسری اش نیز داخل خودرو مانده بود با سر و صورت خونین از ترس بازگشت پرایدسواران، به آن سوی بزرگراه گریخت و با کمک یک راننده مسن، خود را به کلانتری «جهاد» رسا ...

زیرکی زن جوان باعث فرار او از چنگ زورگیران شد!

 

1-Zorgiranc[Nayabfun.com]

شب بیست و نهم دی در حالی که خودروها با سرعت در بزرگراه شهید کلانتری مشهد حرکت می کردند ناگهان زن جوانی با باز کردن در عقب یک خودرو پراید خود را به کنار جاده پرت کرد.

یکی از رانندگان وظیفه شناس با مشاهده این صحنه و در حالی که سعی می کرد شماره پراید را به ذهن بسپارد به تعقیب پرایدسواران پرداخت. از سوی دیگر زن جوان که به شدت زخمی شده بود و روسری اش نیز داخل خودرو مانده بود با سر و صورت خونین از ترس بازگشت پرایدسواران، به آن سوی بزرگراه گریخت و با کمک یک راننده مسن، خود را به کلانتری «جهاد» رساند.

او به افسر نگهبان گفت: ساعتی قبل قصد داشتم از تقاطع خیابان هنرستان در بولوار وکیل آباد به خانه مادربزرگم در منطقه خواجه ربیع بروم، اما راننده تاکسی مبلغ کرایه را ۱۷ هزار تومان اعلام کرد و من برای آن که کرایه کمتری بپردازم منتظر خودروی دیگری ماندم که در همین هنگام راننده یک پراید مقابلم توقف و با کرایه پیشنهادی ام موافقت کرد.

در حالی که جوان دیگری نیز در صندلی عقب نشسته بود من هم سوار خودرو شدم، اما یک لحظه با دیدن تابلوی بیمارستان رضوی به راننده اعتراض کردم که چرا از مسیر خارج شده است در این هنگام راننده با بیان این که حواسش نبوده است از دور برگردان پایین تر از پلیس راه امام هادی(ع) دور زد و دوباره به سمت میدان قائم(عج) حرکت کرد اما دقایقی بعد دوباره چشمم به تقاطع میدان جمهوری اسلامی افتاد و احساس کردم که آن ها قصد آزار مرا دارند به همین دلیل از راننده خواستم توقف کند تا پیاده شوم اما با گفتن جمله «خفه شو!» فهمیدم که در چنگ خلافکاران گرفتار شده ام چند بار سعی کردم خودم را از خودرو به بیرون پرت کنم، اما جوانی که به عنوان مسافر در صندلی عقب نشسته بود با کتک کاری سرم را زیر صندلی کشاند.

من به شدت مقاومت می کردم تا این که بعد از زیرگذر میدان جهاد در یک فرصت کوتاه در را باز کردم و خودم را بیرون انداختم.گزارش خراسان حاکی است: رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با تشریح جزئیاتی از این پرونده و چگونگی دستگیری متهمان به خراسان گفت: در حالی که زن جوان خود را به کلانتری رسانده بود راننده دیگری با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و با دادن بخشی از شماره یک پراید، ماجرای بیرون افتادن زنی از خودروی مذکور را گزارش کرد.

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: به دستور قاضی طباطبایی (معاون دادستان مشهد) این پرونده توسط کارآگاهان اداره جنایی مورد پی گیری قرار گرفت و به همین منظور گروهی از کارآگاهان به سرپرستی سروان افتخاری، عملیات شناسایی متهمان را در دستور کار قرار دادند. وی اضافه کرد: پس از بررسی های کارشناسی، کارآگاهان شماره اصلی خودرو را به دست آوردند، اما این در حالی بود که مالک خودرو سرقت آن را به پلیس گزارش کرده بود.

روز بعد از این ماجرا خودروی مذکور بدون صاحب در یکی از خیابان های تایباد کشف شد. این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: اعلام سرقت خودرو تنها یک روز بعد از ارتکاب جرم، ظن کارآگاهان را برانگیخت و بدین ترتیب مالک خودرو مورد بازجویی های فنی قرار گرفت. او گفت: خودروی پراید را به پسرم داده ام که با آن کار کند، اما بعد از ظهر آن را مقابل منزلم پارک کرده بودم که شب هنگام متوجه سرقت شدم و روز بعد ماجرای سرقت را به پلیس گزارش دادم.

سرهنگ بیدمشکی افزود: با دستور قضایی پسر ۲۰ ساله این مرد نیز دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت، اما او وقتی تصویر خودش را پشت فرمان خودرو که از دوربین های سطح شهر جمع آوری شده بود، دید دیگر چاره ای جز اعتراف نداشت و به ناچار به ماجرای ربودن دختر با انگیزه زورگیری اعتراف کرد. رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به کشف کیف، و دیگر لوازم زن جوان از راننده پراید افزود: این جوان در ادامه بازجویی ها همدست خود را نیز به پلیس معرفی کرد که دقایقی بعد کارآگاهان، همدست او را نیز در منطقه سیدی دستگیر کردند.

وی گفت: با ارجاع این پرونده به شعبه ۸۱۱ دادسرای مشهد، «قاضی سیدجواد حسینی» ضمن صدور قرار بازداشت موقت برای متهمان، دستورات ویژه ای را نیز برای بررسی دقیق ماجرا صادر کرد. کارآگاه بیدمشکی در پایان افزود: به دستور مقام قضایی شاخه ای از تحقیقات پلیس در حالی روی جرایم احتمالی دیگر متهمان متمرکز شده است که زن جوان نیز با حضور در پلیس آگاهی آنان را شناسایی کرده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه