کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو در ۵ فوریه ۱۹۸۵ در فونچال، مادیرا پرتغال متولد شد. او در سال ۲۰۰۹ با انتقال ۸۰ میلیون پوندی‌اش از منچستر یونایتد به رئال مادرید، به گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان تبدیل شد. رکوردی که بر اساس گزارش‌ های منتشر شده با انتقال ۱۰۰ میلیون یورویی گرت بیل از تاتنهام به رئال مادرید در سال ۲۰۱۳ شکسته شد. او با حقوق سالیانه ۲۱ میلیون یورو، دارای بالاترین درآمد بین بازیکنان فوتبال جهان است. او فوتبالش را در نوجوانی در تیم آندورینها آغاز کرد. بعد از دو سال به باش ...

زندگینامه ی کامل و عکس هایی جدید از کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو در ۵ فوریه ۱۹۸۵ در فونچال، مادیرا پرتغال متولد شد.

او در سال ۲۰۰۹ با انتقال ۸۰ میلیون پوندی‌اش از منچستر یونایتد به رئال مادرید، به گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان تبدیل شد. رکوردی که بر اساس گزارش‌ های منتشر شده با انتقال ۱۰۰ میلیون یورویی گرت بیل از تاتنهام به رئال مادرید در سال ۲۰۱۳ شکسته شد. او با حقوق سالیانه ۲۱ میلیون یورو، دارای بالاترین درآمد بین بازیکنان فوتبال جهان است.

او فوتبالش را در نوجوانی در تیم آندورینها آغاز کرد. بعد از دو سال به باشگاه فوتبال ناسیونال مادیرا پیوست و پس از آن، به باشگاه اسپورتینگ لیسبون ملحق شد. او در این تیم، نظر الکس فرگوسن سرمربی وقت منچستر یونایتد را به خود جلب کرد و در سال ۲۰۰۳ با قراردادی به ارزش ۱۲٫۲۴ میلیون پوند به منچستر یونایتد پیوست. وی تا سال ۲۰۰۹ با شیاطین سرخ هم‌ بازی بود و چندین بار جام حذفی و لیگ برتر انگلستان را با آنان فتح‌ کرد.

cristiano-ronaldo-1[WwW.KamYab.IR]

رئال مادرید در تابستان سال ۲۰۰۹ با قراردادی ۹۴ میلیون یورویی با رونالدو به‌ توافق رسید و رکورد گران‌قیمت‌ ترین فوتبالیست جهان را شکست. رونالدو در سال ۲۰۰۳ به تیم ملی پرتغال راه‌ یافت و در سال ۲۰۱۰ کاپیتانی تیم ملی‌اش را بر عهده‌ گرفت. او ۹۸ بازی در تیم ملی پرتغال انجام داده و ۳۷ گل به‌ ثمر رسانده‌ است. رونالدو آمیزه‌ای از سرعت، قدرت بدنی، شوت‌های پر قدرت و تکنیک است، او سریعترین بازیکن جهان است و رکوردار بلندترین پرش در بین فوتبالیست‌های جهان است.

هنگامی که رونالدو ۲۰ سال داشت، پدر الکلی او در ۵۲ سالگی درگذشت. در ماه مارس سال ۲۰۰۹ او صد هزار پوند به بیمارستانی اهدا کرد که سرطان مادرش را درمان کرده بود.

او در حال حاضر با ایرینا شایک رابطه دارد.

cristiano-ronaldo-2[WwW.KamYab.IR]

دانستنی هایی از کریستیانو رونالدو:

قد او ۱۸۵ سانتیمتر است.

الکل نمی نوشد و سیگار نمی کشد.

از سهام‌داران نایک، پیپ جینز، اکسترا جاس و اتومبیل سوزوکی است.

رونالدو با فروش کفش طلایش به کودکان غزه کمک چندین میلیون دلاری کرد.

مارادونا درباره ی او گفته‌ است: رونالدو بهترین بازیکن بر روی این سیاره‌ است و هم‌ میهنان او باید برای او یک بنای تاریخی در لیسبون بسازند.

یک کاتولیک است.

یک پسر به نام کریستیانو دارد که در سال ۲۰۱۰ متولد شد.

cristiano-ronaldo-3[WwW.KamYab.IR]

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه