ریموند کارور خالق "کلیسای جامع"


ریموند کارور خالق

ریموند کارور:
این نویسنده مطرح از تاثیرگذارترین نویسندگان آمریکایی بر جامعه ادبی ایران به‌شمار می‌رود؛ کسی که نه‌تنها سبک و زیبایی‌شناسی‌اش بر نویسندگان و منتقدان تاثیر گذاشت که به سرعت به کتابخانه اهالی کتابخوان ایران نیز راه پیدا کرد.
ریموند کارور 25 می 1938 در خانواده‌ای که پدرش الکلی و کارگر کارخانه چوب‌بری بود و مادری که گهگاهی به کارهایی همچون فروشندگی و پیشخدمتی دست می‌زد، زاده شد. اما برخلاف این خانواده فقیر و به هم‌ریخته، او از همان کودکی به ادبیات علاقه‌مند شد و اوقاتش را با مطالعه رمان‌ و مجله گذراند.

 


ازدواج زودهنگام کارور در 18 سالگی و پس از آن، پدر شدن، او را بر آن داشت که به کارهای مختلفی چون سرایداری، چوب‌بری و فروشندگی دست بزند اما کم‌کم به نوشتن علاقه‌مند شد و در دوره‌های آموزشی نوشتن خلاقانه شرکت کرد و بعد از آن، راهی دانشگاه شد و مدرک کارشناسی‌اش را در سال 1963 دریافت کرد.


کارور اولین کتاب شعرش را در سال 1968 منتشر کرد و پس از آن به‌عنوان ویراستار کتاب‌های درسی مشغول کار شد تا از کارهایی همچون نگهبانی رهایی یابد. نام او در دهه‌های  70 و 80 میلادی به‌عنوان نویسنده‌ای برجسته مطرح شد و آثار بزرگی همچون «وقتی از عشق حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم»‌ و «کلیسای جامع» را از خود برجا گذاشت. اما او در حالی که در اوج بود، به سرطان مبتلا شد و در سال 1988 با زندگی وداع کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه