رونمایی تکنولوژی مایکروسافت در سال ۲۰۱۵. نمایشی از ویندوز ۱۰ یعنی نسل بعدی سیستم عامل این شرکت به همراه اطلاعات جالب و جدیدی در خصوص آن بخشی از محتوای این گرد‌هم‌آیی بود. به گزارش «نایاب فان »، گرد‌هم‌آیی دیروز مایکروسافت توجه بسیاری را به خود جلب کرد و مواردی که این شرکت در خصوص برنامه‌های آتی خود برای دنیای فن‌آوری تشریح نمود، امروز در صدر اخبار نشریات مرتبط قرار گرفته است. نگاهی به سر‌فصل‌هایی که در این گرد‌هم‌آیی مطرح شده، ‌به خوبی بیانگر اهداف و برنامه‌هایی است که این غول نرم‌افزاری طی ...

رونمایی تکنولوژی مایکروسافت در سال ۲۰۱۵

نمایشی از ویندوز ۱۰ یعنی نسل بعدی سیستم عامل این شرکت به همراه اطلاعات جالب و جدیدی در خصوص آن بخشی از محتوای این گرد‌هم‌آیی بود.

 

به گزارش «نایاب فان »، گرد‌هم‌آیی دیروز مایکروسافت توجه بسیاری را به خود جلب کرد و مواردی که این شرکت در خصوص برنامه‌های آتی خود برای دنیای فن‌آوری تشریح نمود، امروز در صدر اخبار نشریات مرتبط قرار گرفته است.

نگاهی به سر‌فصل‌هایی که در این گرد‌هم‌آیی مطرح شده، ‌به خوبی بیانگر اهداف و برنامه‌هایی است که این غول نرم‌افزاری طی ماه‌های آینده در پی آن‌هاست. مهم‌ترین آن‌ها ‌عبارتند از؛

 

1-Makrosaft[Nayabfun.com]

Hologram: شاید یکی از جالب‌ترین موضوعاتی که در این گرد‌هم‌آیی مطرح شد، مجموعه‌ای از محصولات است که به افراد و کاربران اجازه می‌دهد، ‌تصاویر هولوگرافیک را مشاهده کنند. این سخت‌افزار که نام آن Microsoft HoloLens گذاشته شده ‌تا حد زیادی به عینک هوشمند گوگل شباهت دارد. همچنین پلتفرم و ابزارهایی در ویندوز ۱۰ پیش‌بینی شده ‌که به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد تا App‌هایی را برای استفاده از این سخت‌افزار طراحی کنند.

6-Makrosaft[Nayabfun.com]

بروزرسانی رایگان: از دیگر موارد اینکه مایکروسافت ویندوز ۱۰ را ‌یک سال برای همه کاربران قانونی ویندوز ۷ و نسخه‌های بعدی آن به رایگان و به عنوان یک بروزرسانی عرضه خواهد کرد. همچنین سخنرانی مفصلی پیرامون مفهوم Windows as a Service انجام شد که فحوای آن عبارت از این بود که مایکروسافت بروزرسانی‌های مکرر و مداومی ‌برای پلتفرم خود ارائه خواهد کرد که اساسا موضوع چندان جدیدی نیست.

حوزه Gaming: همه سیستم‌های مجهز به ویندوز ۱۰ واجد یک App Xbox خواهند بود که به کاربر اجازه اتصال به Xbox Live و دسترسی به امکانات Xbox One را می‌دهد. همچنین کاربران قادر به Pause یا Stop کردن بازی‌ها و Stream آن‌ها به دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ خواهند بود.

حوزه موبایل: در این حوزه نیز مایکروسافت اشاره کرد، ‌نسخه ویندوز ۱۰ برای موبایل همزمان با نسخه دسکتاپ منتشر خواهد شد، اما همچنان ویژگی‌های بصری ویندوز فون را در بر خواهد داشت. هدف مایکروسافت ایجاد یک پل ارتباطی میان دسکتاپ و موبایل است؛بنابراین، برای مثال شما ‌خواهید توانست ‌یک فعالیت ‌بر روی لپتاپ خود شروع کنید و ادامه آن را در گوشی هوشمند ویندوز فون خود پیش بگیرید.

حوزه برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزار: همچنین بحث مفصلی در خصوص Universal Apps در کنفرانس مایکروسافت در جریان بود؛ نرم‌افزارهایی که به گونه‌ای طراحی می‌شوند که به سادگی در بین PC موبایل و Xbox قابلیت جابجایی داشته باشند. هدف اصلی مایکروسافت از این اقدام نزدیک کردن هر چه بیشتر App‌های موبایل و دسکتاپ و در نتیجه تزریق حجم عظیمی از نرم افزار موبایل و ایجاد یک زرادخانه از App در Store است.

همچنین برخی موارد جزئی قابل توجه در کنفرانس مایکروسافت وجود داشت. از جمله اینکه ویندوز ۱۰ یک Notification Center در سمت راست دسکتاپ خود خواهد داشت.

 

2-Makrosaft[Nayabfun.com]

کورتانا با قابلیت‌های جدید در ویندوز ۱۰ مهمان کاربران خواهد بود و همه دستور‌های آنها را از طریق فرمان صوتی به اجرا خواهد گذاشت.

3-Makrosaft[Nayabfun.com]

همچنین تحولات خوب و جدی در نسخه موبایل سیستم عامل مایکروسافت را شاهد خواهیم بود. امکانات جدیدی از جمله در مجموعه آفیس و نرم‌افزارهای ارتباطی از آن جمله‌‌اند.

4-Makrosaft[Nayabfun.com]

همچنین برای اولین بار از مرورگر جدید مایکروسافت یعنی اسپارتان رونمایی شد؛ مرورگری که با همراهی کورتانا نسل جدیدی از مرورگرها را معرفی خواهد کرد.

5-Makrosaft[Nayabfun.com]

و Surface Hub که یک صفحه لمسی ۸۴ اینچ است که برای مقاصد کسب و کار و مخصوص به شرکت‌ها طراحی شده است. این سخت‌افزار دقیقا یک تخته وایت برد دیجیتالی به شمار می‌رود.

7-Makrosaft[Nayabfun.com]
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه