روایت زندگی سردار شهید سعید قهاری در مستند - از آسمان -

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

روایت زندگی سردار شهید سعید قهاری در مستند «از آسمان»

روایت زندگی سردار شهید سعید قهاری در مستند «از آسمان»

مستند «از آسمان» روز گذشته روایت خود را به زندگی شهید سعید قهاری، یکی از سرداران شهید استان همدان اختصاص داد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از تسنیم، مستند «از آسمان» که جمعه هر هفته از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود روز گذشته به زندگی شهید سعید قهاری سعید از سرداران شهید استان همدان اختصاص پیدا کرد.

در این برنامه، ضمن گذری بر قسمت اول که 12 اردیبهشت به روی آنتن شبکه دو رفته و در آن برنامه با خانواده آن شهید بزرگوار مصاحبه شده بود به زادگاه ایشان که روستای چنار علیا از توابع شهرستان اسدآباد همدان بود، سفر کرد و با برادر شهید قهاری به گفت و گو پرداخت.

سردار شهید سعید قهاری سعید از شهدای استان همدان است که مطابق با اطلاعات ارایه شده در این برنامه، پنجم فروردین سال 1331 در روستای چنار علیا اسدآباد همدان چشم به جهان گشود و در سال 85 به دست ضد انقلاب ها به شهادت رسید که در این برنامه با اشاره به رشادت های این شهید بزرگوار و اقدامات ایشان در طول زندگی پرثمرشان، به بحث زندگی نظامی و با دوستان و همرزمان آن شهید بزرگوار همکلام پرداخته شد تا گوشه ای از زندگی ایشان به عنوان یکی از اسوه های هشت سال دفاع مقدس و پس از آن را به تصویر کشیده شود.

در این برنامه با سردار دکتر بهمن کارگر، رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و از همرزمان این شهید، سردار پاسدار دکتر حسن رستگارپناه، جانشین مرکز مطالعات و امنیت پایدار و سردار عبدالله عراقی، جانشین فرماندهی نیروی زمینی سپاه گفت وگو شد.

او در طی سالیان زندگیش در سمت های مختلفی به ایفای کار مشغول بود که از آن جمله می توان به فرماندهی لشکر 3 مخصوص نیروی زمینی (حمزه سید الشهدا)، جانشین فرمانده سپاه همدان، جانشینی تیپ انصار الرسول(ص) در شاخ شمیران و اورامانات، فرماندهی سپاه و تیپ مریوان و قائم ‌مقامی قرارگاه شهید شهرامفر در سنندج اشاره کرد.

وی پس از دوران جنگ مأمور شد که به عنوان فرمانده ارشد استان یزد به آنجا برود که در همان دوران هم برگزار کننده کنگره شهدای یزد بوده و به خانواده شهدای آن شهر هم سرکشی می کرد.

از جمله خاطراتی که دوستان آن شهید بزرگوار عنوان کردند، این بود که شهید قهاری در سال 84 در مراسم کنگره شهدای یزد از خداوند می خواهد که لیاقت شهادت را به ایشان هم عنایت کند و درست در سال بعد یعنی پنجم اسفند سال 1385 در ارومیه بر اثر اقدام ضدانقلاب ها و بر اثر سقوط هلی کوپتر 214 هوانیروز به وصال حق رسیده و جام شهادت را نوشیدند.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه