دو خواننده غیرمجاز با اجرا در مراسم روحانی مشهور مجاز شدند!

سرویس هنربه نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

تماشاگران امروز نوشت:

آیین رونمایی از هشت کتاب حجت‌الاسلام نیکی ملکی در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد در میدان بهارستان فرصتی بود برای معرفی سه چهره موسیقی پاپ که ظاهرا مراحل کسب مجوز فعالیت‌های رسمی‌شان را طی کرده‌اند؛ مراسم با سخنرانی علی جنتی وزیر ارشاد آغاز شد. در پایان صحبت‌های ایشان «امیر تاجیک» خواننده زیر آسمون شهر که پس از سال‌ها کم‌کاری در عرصه تولید آلبوم همچنان خواننده محبوب ارگانی‌هاست دو قطعه خواند. اما داستان اصلی به امیر تاجیک و حضورش در این مراسم ربطی ندارد. او آلبوم جدیدی منتشر نمی‌کند و قطعه‌ای از او هیت نمی‌شود، چون دوره‌اش یک جورهایی تمام شده و مشکلی بابت مجوز ندارد. داستان خواندنی ما از جایی آغاز شد که رونمایی از هشت کتاب حجت‌الاسلام نیکی ملکی به پایان رسید. مجری برنامه پشت تریبون قرار گرفت و طوری صحبت کرد که انگار حضور چند خواننده پیش از این غیرمجاز در این مراسم اتفاقی بوده و نیامدن آنها را روی صحنه حیف دانست: «به شرط حضور جمعیت، دعوت می‌کنم از نازنین هنرمندی که همین چند هفته پیش از شبکه یک، قطعه‌ای را با عشق به امام رضا تقدیم کرد و این قطعه بازخورد خیلی خوبی هم داشت. او و پدر بزرگوارش به موسیقی اصیل ایرانی ارادت خاصی دارند و حالا با اتفاقات جدید در سبک موسیقی‌اش مخاطب جوان را هم جذب خود کرده است.» پس از این سخنان «امید جهان» روی صحنه رفت تا به اجرای برنامه بپردازد. مجری می‌گفت این خواننده جوان راه خودش را پیدا کرده و تغییرات زیادی در او خواهید دید. منظور مجری تغییر سبک خواندن امید جهان از هله‌دان‌‌دان به سبک جدیدتری بود! امید جهان رفت روی سن و قطعه «مولا علی» را اجرا کرد. با حضور امید جهان روی استیج و خواندن چند ثانیه اول، تعدادی از حاضران سالن را ترک کردند! انگار مجری برنامه می‌دانست که قرار است بعضی از مهمانان بروند که پیش از دعوت بر «به شرط حضور» تاکید کرد. با شروع قطعه دوم «ایران» آنهایی هم که نشسته بودند ناراحتی‌شان را ابراز کردند و همین امر باعث شد قطعه دوم ایشان اواسط کار قطع شود. مجری برنامه گفت: «امید جهان این روزها حواسش به آنچه که می‌‌خواند هست».

پس از امید جهان، نوبت مهدی مقدم شد که چند سالی است برچسب غیرمجاز از مقابل نامش برداشته نمی‌شود. مهدی مقدم هم با مقدمه‌ای از سوی مجری مراسم روی استیج آمد و قطعه «شهید گمنام» و «آب بابا» را اجرا کرد و پس از آن با خواندن عزل شفا جمعیت را تحت‌تاثیر قرار داد. این اجرا آنقدر به دل روحانیون حاضر در مراسم و وزیر فرهنگ و ارشاد نشسته بود که وقتی مجری برنامه گفت: «امید من و تمام جوانان سرزمین همین است که به زودی با تدبیر جناب وزیر و یارانشان در وزارت محترم ارشاد به زودی مهدی مقدم را روی صحنه خواهیم دید.» وزیر ارشاد هم سرش را به نشانه تایید تکان داد و مجری هم بلافاصله گفت: «قول مساعدت را هم دادند.» که اگر کسی هم سر تکان‌دادن وزیر را ندیده باشد، قول مساعدت داده شده را شنیده باشد. در پایان این مراسم، خوانندگان حاضر در سالن به اتاق حجت‌الاسلام نیکی ملکی رفتند.

مهران مستی هم مجاز شد

مهران مستی اعلام کرد که مجوزهای لازم را اخذ کرده است. او در این باره گفت: «حدود یکسال، یکسال و نیم است که برای گرفتن مجوز اقدام کرده‌ام و به لطف خدا موفق شدم مجوز آلبومم را بگیرم و مسئولان ارشاد هم همکاری خوبی با ما داشتند و هیچ مانعی سر راه ما نبود که بخواهد اذیت کند.» او هر گونه ارتباطی میان گرفتن مجوز و حضورش در رونمایی کتاب حجت‌الاسلام ملکی را رد کرد و گفت: «به دعوت شرکت پنجاه چهل به این برنامه آمدم که اسپانسر آلبوم جدید نیز هستند. من سه، چهار هفته قبل مجوز را گرفتم.»

مهدی مقدم: مشکل من در حراست است

مهدی مقدم دلیل حضورش در این مراسم را دعوت حجت‌الاسلام نیکی ملکی عنوان کرد و گفت: «ما با هم صحبت کردیم و صحبت‌هایی هم قبلا شده بود. دوستان در وزارت ارشاد مشکل خاصی با من و دیگر خوانندگان ندارند. در مورد من یکسری بحث است که مربوط به قسمت حراست می‌شود که آنها باید شرایط را برای ما هموار کنند تا ما بتوانیم کارمان را ارائه بدهیم و تا موافقت آنها نباشد کار گیر است. دوستان قول داده‌اند که پیگیری می‌کنند و منصفانه برخورد می‌کنند.

امید جهان: آلبومم مجوز دارد، کنسرتم نه

امید جهان درباره حضورش در مراسم رونمایی کتاب‌های حجت‌الاسلام نیکی ملکی گفت که او را هم به این مراسم دعوت کرده‌‌اند و حضورش اصلا ارتباطی به گرفتن مجوز نداشته است. چرا که او مجوزهای لازم برای آلبوم‌اش را گرفته است و قرار است آلبوم مجازش بعد از محرم و صفر منتشر شود. به این ترتیب یکی دیگر از غیرمجازها هم به جرگه خوانندگان رسمی پیوست. او اعلام کرد که هنوز مجوز کنسرتش صادر نشده، دلیلش هم از نظر خود او این است که از او چند قطعه شاد و ریتمیک منتشر شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه