دانشگاه UCI کالیفرنیا به علی صمدپور سفارش کار داد

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

دانشگاه UCI کالیفرنیا به علی صمدپور سفارش کار داد - تصویر 1

کتاب اینتراکتیو ردیف آوازی حسین عمومی ساخته می‌شود؛

دانشگاه UCI کالیفرنیا به علی صمدپور سفارش کار داد

علی صمدپور، موسیقیدان و محقق به سفارش دانشگاه UCI کالیفرنیا کتاب الکترونیکی آموزش ردیف آوازی استاد حسین عمومی را می‌سازد.به گزارش موسیقی ما "پیش ردیف آوازی" حسین عمومی توسط علی صمدپور برای تبدیل شدن به یک کتاب اینتراکتیو ایده پردازی می شود.علی صمدپور ، موسیقیدان که پیش از این 6 کتاب اینتراکیتو آموزشی در حوزه موسیقی ایرانی برای اپل استور طراحی کرده است در این باره به موسیقی‌ما گفت: «كتاب‌های قبلی را براي دكتر عمومي فرستادم و ايشان درگير پروژه‌اي بودند كه مي‌خواستند ايده‌هايشان را براي آموزش رديف با حمايت دانشگاه UCI ارائه دهند و با ديدن اين كتاب نظرشان تغيير كرد تا از چنین فرمی استفاده کنند.»

صمدپور درباره ادامه همکاری با این دانشگاه معتبر افزود: آقای عمومی با دانشگاه صحبت كردند كه شايد بعدها كتاب‌هايِ سازهاي ديگر از جمله ردیف ني به اين پروژه اضافه شود و قراردادي منعقد شده كه از ژانويه تا آگوست سال آينده مجموعه آموزش "پيش رديف" كه يك روش آموزشي مبتدی رديف آوازي است را با ايده‌پردازي من اينتراكتيو كنيم.

این نوازنده تار و عضو سابق گروه هم‌آویان درباره چگونه اجرا شدن این پروژه گفت: هميشه كار به اين صورت است كه مطالب به عنوان كتاب آماده هستند و من ايده‌پردازي كرده و به يك كتاب اينتراكتيو تبديل مي‌كنم. با ديدن پروژه آقاي عمومي جذب شدند كه با سرمايه‌گذاري دانشگاه UCI‌ اين كار انجام شود.

آهنگساز موسیقی متن فیلم‌ تردید در پایان تاکید کرد : اين كتاب‌ها قابل دانلود براي عموم است و هم برای معلم و هم برای شاگرد کارکرد آموزشی دارد.

علی صمدپور نوازنده تار و رباب است و تا کنون موسیقی فیلم‎‌های مهمی از جمله «ماهی‌ها عاشق می‌شوند»، «در میان ابرها» و سه‌گانه ستاره‌ها را بر عهده داشته است. صمدپور در اجراهایی نظیر «راز نو» و «به تماشای آب‌های سیپد» در کنار حسین علیزاده حضور داشته است. او مدیر هنری پروژه مجله شنیداری «گوش» بود که 5 شماره توسط انتشارات ماه‌ریز منتشر شد و آهنگسازان نوجوی بسیاری را به ایران معرفی کرد. علی صمدپور در سال های اخیر مشغول به ساخت کتاب‌های اینتراکتیو آموزشی در زمینه موسیقی سنتی بوده که تاکنون 6 کتاب از این مجموعه منتشر شده است دو کتاب آموزشی تار بوده سه سنتور و یکی هم مربوط به آثار درویش خان است. این کتاب ها به صورت فایل در اپل استور در دسترس هستند. در کنار این فعالیت‌ها صمدپور مجموعه «احوالات شخصی» را به راه انداخته که می توان گفت به نوعی در تداوم پروژه گوش است و تاکنون چهار آلبوم را منتشر کرده است.

اختصاصی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه